Олігарх Віктор Пінчук завдає шкоди відносинам України з країнами європейського союзу та НАТО через лобіювання імпорту електроенергії з Білоруської АЕС.

Про це заявив політолог Кирило Сазонов.

“В один момент псевдозахідник Пінчук і його депутати в Слугу Народу повстали проти НАТО, протиставили себе цивілізованому світу. І все це через вузький комерційний інтерес їх патрона. Тепер диспозиція така – топиш за імпорт з Росії і з Білоруської АЕС – плюєш в сторону НАТО “, – зазначає політолог в своїй колонка для видання “Цензор.Нет”.

Експерт наголошує, що нещодавній виступ президента Литви Гітанас Науседа в Верховній раді по суті перетворив лобстів ідей Пінчука у парламенті на маргіналів.

“Візит президента Литви Гітанас Науседа в Україну на довго запам’ятається лобістам олігарха Віктора Пінчука. Складно пригадати, коли в останній раз Президент країни НАТО так прямо мокав українських парламентаріїв в нечистоти. Мова про прохання, а правильніше сказати в нашій геополітичної диспозиції – вимозі Науседа припинити імпорт електроенергії з Білоруської АЕС “, – зазначив Сазонов.

Політолог наголосив, що єдиними представниками парламенту, хто виступав проти заклику литовського президента були саме лобісти Пінчука, захищаючи його ідею підтримування цього імпорту.

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. За перші два місяці, витрати на імпорт перевищили 900 млн грн.

18 березня про необхідність обмеження імпорту заявив президент Володимир Зеленський, а на наступний день припинити імпорт пообіцяв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Основним імпортером з Білорусі виступає компанія “Дніпросталь-Енерго” олігарха Віктора Пінчука.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.