Зараз настав момент, коли свої умови почала диктувати Україна.

Російська розвідка і генштаб знали про те, що в України є далекобійні ракети і ЗСУ збираються потужно вдарити по Криму. Про це навіть могли попереджати російського диктатора Володимира Путіна. Про це в бліц-інтерв’ю Главреду розповів військовий експерт Олег Жданов.

Експерт вважає, що російська сторона не знала, коли цей момент може настати.

“Я думаю, що російська розвідка знала. Цілком можливо, що знав Генеральний штаб, і, можливо, навіть доповідали Путіну. Просто вони не знають, що під це підкласти. Потрібен якийсь привід, щоб піднімати хвилю в світі. Там же не всі фанати і не всі дурні люди. Вони прекрасно розуміють, що весь світ проти них, а вони залишилися в гордій самоті. Так, Лавров і Пєсков пижаться перед камерами, розповідаючи, як вони завоюють Україну і на цьому не зупиняться. Але той же Лавров – не дурна людина і розуміє, куди вони влізли, просто він залежний і не може по-іншому”, – сказав Олег Жданов.

Він додав, що зараз настав момент, коли свої умови почала диктувати Україна.

“Цей день чітко продемонстрував цілі і наміри України. Те, про що говорив Зеленський – вихід на кордони 1991 року є умовою для початку переговорного процесу з Російською Федерацією”, – додав Жданов.

Своєю чергою військовий експерт Тарас Жовтенко переконаний, Удар ЗСУ по аеродрому в Новофедорівці (Крим) міг бути нанесений з окупованої території. У майбутньому подібні “хлопки” можуть повторитися.

На думку експерта, вчорашній удар вкладається в логіку, обрану українською армією кілька тижнів тому.

“Це тактика послідовного нанесення ударів по логістиці і військових об’єктах в тиловому розташуванні російських військ. Там, де українські військові можуть дотягнутися. Тут потрібно розуміти ще таку річ: те, що ми бачимо на картах, ці лінії розмежування, в реальності все зовсім не так. По-перше, цих ліній в реальності, зрозуміло, немає. По-друге, російські військові не вишикувалися в ряд по цих лініях”, – пояснив Жовтенко.

Експерт спрогнозував, що ЗСУ скористаються перевагою в мобільності артилерії та актуальності розвідданих у майбутньому. За його словами, наші захисники розуміють, де можна проникнути на окуповану територію, відстрілятися і оперативно покинути її.

“Тому, в принципі, я так розумію, що чим далі, тим більше будуть користуватися такими перевагами. По-перше, мобільністю. По-друге, розумінням пересування і того, як росіяни розташовуються на тих територіях, які вони умовно поки контролюють”, – зазначив фахівець.

Удари по об’єктах на півострові, вважає він, послаблюють можливості ворога підкріплювати і посилювати угруповання на півдні України.

“Вчора буквально була інформація про те, що знову на півночі півострова помічено величезну кількість російської техніки, яку росіяни намагаються перекинути на посилення південного напрямку. Так само, як і стаціонарні об’єкти росіян, ці скупчення військової техніки – це теж потенційні цілі для ударів”, – говорить експерт

Політичний аналітик, PR-експерт Олександр Солонько міркує так:

 “Хто стріляв і чим – хай відповідають компетентні особи. Великі вітання присутнім організовувати псевдо-референдуми на окупованій українській території”.

Сам собою факт вибухів у Криму, на думку експерта, важливий як подолання психологічного бар’єру – як для України, так і для світової громадськості.

 “І також вітання авторам маніпулятивних матеріалів про західну зброю для України, яка начебто не доходить куди потрібно чи погано використовується, – зазначає Олександр Солонько. – Хоча загалом нічого незвичайного. Україна реалізує своє право на оборону та знищує військову силу агресора на своїй території”.