Військовий експерт Олег Жданов вважає, що зараз між Генштабами ЗСУ та ЗС РФ йде велика тактична гра. І Україна нав’язує свій порядок денний.

Фактично ми змусили ворога перекинути більшу частину своїх ресурсів із Донбасу у Запорізьку та Херсонську області. Тепер нам потрібно спробувати утримати фронт у Донецькій та Харківській областях, де росіяни спробують підняти ситуацію, без перекидання резервів.

Паралельно ЗСУ готуються до боїв за Херсонщину. І тут ми або спочатку відбиватимемо спробу наступу, а потім переходитимемо до контрнаступу, або почнемо методично знищувати окупантів, якщо ті до кінця цього тижня не зможуть самі почати рух.

У будь-якому разі, кришка зачинилася. Окупанти замкнені на правому березі і їм нікуди не подітися. А розраховувати на допомогу з боку Криму не доводиться — мости пошкоджені та контролюються прицільним вогнем.

При цьому мета Росії у всій цій грі не захоплення нових територій на півдні чи Донбасі, а спроба залякати, досягти якогось видимого успіху при ривку вперед… За такого розкладу будуть одразу ж запропоновані переговори, сподіваючись, що Київ погодиться.

Також нагадаємо, у США офіційно підтвердили інформацію, яка останніми днями буквально сколихнула військових експертів. А саме передачу Україні протирадіолокаційних ракет. За кілька днів ЗСУ зуміли знищити 15 ЗРК та РЛС російської армії, що, ймовірно, стало можливо саме завдяки цим ракетам.

Заступник міністра оборони США у політичних справах Колін Каль на брифінгу повідомив, що раніше такі ракети були передані Україні. Він заодно пояснив, що українські літаки підходять для їх запусків.

Також Каль прояснив ситуацію із системами ППО NASAMS. Напередодні багато хто звернув увагу, що в новому пакеті допомоги від США значаться боєприпаси до цих систем. Виникло припущення, що системи вже в Україні. Проте Каль сказав, що зараз передаються ракети AMRAAM для NASAMS, а самі системи ППО будуть поставлені протягом найближчих місяців.