Найближчим часом мобілізації в Україні не буде.

Про це заявив міністр оборони Рєзніков. За його словами, у разі мобілізації влада може звинуватити “у приховуванні масштабів загрози” і навіть проведення тренувальної мобілізації викличе серед людей паніку.

Тому в даний час в Україні основний акцент робиться на формуванні Сил тероборони, для яких відбуватимуться навчання з відпрацювання взаємодії.

100-відсоткової ймовірності блискавичної наступальної операції Росії на Харків наразі не існує, заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

«Ви спитали про вірогідність. На щастя, можу впевнено сказати: такої вірогідності немає. Поясню – чому. Тому що якщо ми кажемо про вірогідність, то це 100% імовірність з погляду слова. Якщо взяти теорію ймовірності, то вірогідність – це 100% імовірність. Такої 100% ймовірності не існує», – сказав Резніков в інтерв’ю виданню lb.ua.

За його словами, схід України залишається найбільш ризикованим напрямком з огляду на можливе посилення військової агресії з боку Росії.

«Вони точно опрацьовують різні плани вторгнення в разі ухвалення відповідного політичного рішення. Тому є ймовірність атаки з півдня, з моря і зі сходу. Скажу більше, з ОРДЛО теж існує ймовірність. Плани розробляються різні. Але я свідомо розумію, що такої вірогідності станом на сьогодні немає», – додав він.

Крім того, за його словами, це нереально «за нашого досвіду, озброєння, готовності, налаштованості, згуртованості».

«Нереально. Ніхто Харків нікому не віддасть. Я так розумію, що слова президента були дещо перекручені або невірно трактовані», – заявив голова Міноборони.

Резніков підкреслив, що пряме вторгнення спричинить для Російської Федерації серйозну низку втрат: людських, економічних, політичних, з погляду міжнародного впливу.