Російські окупанти готуються до наступальних дій на Куп’янсько-Лиманському напрямку. Після затишшя окупанти починають відновлювати бойові зіткнення. Про це розповів начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.

«Ворог готується до наступальних дій на цьому напрямі (Купянсько-Лиманському). Наразі ми фіксуємо значне підвищення авіаційних ударів. Таким чином, 21 раз він застосовував свої штурмовики Су-35 та вертольоти Ка-52. Зокрема, поблизу Сіверського та Серебрянського лісництва було найбільше таких ударів авіації противника. Також 517 обстрілів завдав ворог по позиціях ЗСУ, сталося два бойові зіткнення», – розповів Євлаш.

Речник повідомив, що противник починає потроху відновлювати бойові зіткнення на цьому напрямку.

«Раніше ми фіксували затишшя – противник зміцнював свої фортифікаційні споруди. Зараз вже у бій приєднується і 25-та загальновійськова армія. Але ми фіксуємо, що вони мають проблеми з тренуванням військовослужбовців, які зараз беруть участь на Лимано-Куп’янському напрямку, і із забезпеченням техніки, і особового складу», – додав він.

Літня наступальна компанія росіян по лінії Куп’янськ-Лиман провалилася. Із середини вересня тут відносне затишшя, але навряд чи воно збережеться надовго.

За літо окупантам у районі Куп’янська вдалося зайняти Масютівку, внаслідок чого фронт змістився до околиць села Синьківка. Оперативне підкріплення не дало спробам РФ перетворитися на щось більше.

Південніше ворог зайняв станцію Куземівка та частину Новоселівського. У районі Новоєгорівки кидав у бій велику кількість піхоти та техніки, але у всіх випадках перекидання додаткових сил зупинило просування. Як і в Серебрянському лісі під Лиманом, який ворог штурмує протягом 2023 року. Хоча тут він виконав два завдання — створив буферну зону для Кремінної та з трьох боків підійНа сьогодні ситуація стабільна, ворожі війська посилюють артилерійські обстріли. На думку аналітиків, без нарощування особового складу та швидкого поповнення вони практично не мають шансів на стратегічний успіх. Як каже начальник прес-служби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш, просто зараз вони збирають сили для нових атак.

«Нові кадри збираються з тих, кого вдалося зібрати. Про високу якість говорити не доводиться», — зазначив він.

На Лимано-Куп’янській вісі завершується підготовка новосформованої 25-ї армії РФ та штурмових загонів, які кидатимуть на прорив української оборони. Військовий експерт, колишній начальник прес-служби Генштабу Владислав Селезньов, звертає увагу на публікації російських опозиційних каналів. Вони пишуть про те, що Володимир Путін до жовтня не хоче чути поганих новин із фронту.

«Зрозуміло чому, 7 жовтня має день народження, і йому потрібні хоч якісь хороші новини. Швидше за все, ми найближчим часом побачимо серйозне пожвавлення на Лимано-Куп’янському напрямку. До речі, наступ планувався на 26-27 вересня, українська розвідка опосередковано підтверджувала, що ворог готується йти вперед. Є інформація про те, що росіяни роблять проходи у своїх мінних полях і підтягують техніку ближче до лінії бойового зіткнення. Якби армія перебувала в обороні, вони не стали б перекидати БМП і танки ближче до фронту. А так схоже, що створюється «бронекулак», щоб відтісняти наші Сили оборони», – розповів він у коментарі РБК-Україна.

Ще на початку вересня керівник пресслужби Східного угруповання Ілля Євлаш інформував про те, як окупанти намагаються «прорвати оборону ЗСУ» на Лимано-Куп’янському напрямку, готуючись до «м’ясних» штурмів. Особлива активність ворога тоді спостерігалася в районі Новоєгорівки на Луганщині.

Згодом у ЗСУ відзначили, що російський наступ під Куп’янськом сповільнився після того, як окупанти отримали «по зубах» від українських захисників.

Днями ж зазначалося, що на цьому напрямку фронту ворог проводить перегруповування військ і здійснює заходи із формування нових штурмових загонів.