На цьому наголосив президент Петро Порошенко в інтерв'ю американському телеканалу NBC News.

"У мене було кілька зустрічей із президентом США. Переконаний, що він підтримує український суверенітет, територіальну цілісність і нашу боротьбу за свободу і демократію. У цій ситуації я розраховую на США. Кілька кораблів НАТО, наприклад, можуть зайти і бути присутніми у Чорному морі. Це питання глобальної безпеки. 

Ми будемо обговорювати, які країни можуть надати такі судна. Але це мають бути країни НАТО, щоб більше не дозволити Росії так діяти", – сказав Порошенко.

Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам

Він закликав Володимира Путіна забиратися з України і попередив, що у випадку атаки Росія заплатить велику ціну.

Також, за його словами, Європа та США повинні закрити свої порти для російських суден у відповідь на порушення Росією міжнародного права та принципів свободи судноплавства в Чорному морі."Російським суднам має бути заборонений вхід у європейські та американські порти", – сказав глава держави.

Він підкреслив, що РФ блокує прохід через Керченську протоку і для суден, які ходять під прапорами країн ЄС. Російські компанії, що працюють в Керченській протоці, знаходяться у санкційних списках США та Євросоюзу і співпраця з ними не є законною. 

У цій ситуації Росія протистоїть всьому світу та блокує свободу судноплавства в українських територіальних водах.

Додамо, що Україна найближчим часом підпише з країнами-членами НАТО контракти на постачання зброї, техніки та обладнання.

"Воєнний стан дає нам можливість розгорнути нашу співпрацю з нашими партнерами. У нас є домовленість, найближчим часом ми підпишемо контракти на постачання зброї, техніки, обладнання", – заявив міністр оборони України Степан Полторак в ефірі одного з телеканалів.

Окрім того, за словами Полторака, до кінця року кілька міністрів оборони з країн НАТО відвідають Україну. Вони приїдуть,"щоб ще раз на місці подивитися ситуацію, зокрема для того, щоб надати допомогу, як практичну, так і технічну".‡агрузка...