Під час таємного візиту в Україну директора ЦРУ Вільяма Бернса на початку цього місяця українська влада розкрила йому стратегію повернення окупованих Росією територій і початку переговорів про припинення вогню з Москвою до кінця року. 

Про це повідомляє іноземне видання The Washington Post з посиланням на власні джерела 

“Поїздка Бернса, про яку раніше не повідомлялося, включала зустрічі з президентом Володимиром Зеленським та вищим керівництвом української розвідки”, – йдеться у публікації. 

За даними джерел видання, метою візиту було підтвердити прихильність адміністрації США щодо обміну розвідувальними даними, які допоможуть Україні захистити себе. 

Публічно українські посадовці висловлювали розчарування з приводу критики темпів контрнаступу, які до цього часу мали місце. 

Але, як твердять джерела, в приватних розмовах військові планувальники в Києві передали Бернсу та іншим “бичачу” впевненість у тому, що їхня мета – відвоювати значну територію до осені; перемістити артилерію і ракетні системи до кордону з контрольованим Росією Кримом; просунутися далі на схід України, а потім розпочати переговори з Москвою вперше після того, як мирні переговори зірвалися в березні минулого року. 

“Росія піде на переговори лише тоді, коли відчує загрозу”, – сказав високопоставлений український чиновник. 

Водночас ЦРУ відмовилося дати оцінку Бернсом перспективам наступу.