Сьогодні, 14 липня, вночі відбулася чергова розмова Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного з Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі. Про це стало відомо з телеграм-каналу Залужного.

“Традиційно поінформував колегу про поточну оперативну обстановку. Зауважив, що противник продовжує зосереджувати свої основні зусилля на півночі Луганської та Донецької областей, намагаючись витиснути нас із займаних позицій. Активні бойові дії ведуться на напрямках Ізюм-Словʼянськ, Святогірськ-Словʼянськ, Лисичанськ-Соледар, Лисичанськ-Сіверськ, Попасна-Соледар. Нам вдається відбивати масовані атаки ворога. На Херсонському напрямку підрозділи Сил оборони України продовжують звільняти наші території.”, – написав головнокомандувач.

Генерал Міллі відзначив ефективність роботи наших ракетно-артилерійських систем, зокрема застосування М142 HIMARS. 

“Ми обговорили темпи та обсяги поставок міжнародної технічної допомоги. Я підкреслив, що українська сторона чітко усвідомлює відповідальність за кожну одиницю озброєння і не допустить його потрапляння до рук терористів.”, – зазначив Залужний.

До того ж, голова об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі високо оцінив рівень опанування українськими артилеристами західної зброї, а також застосування цих навичок у бою проти переважної сили агресора.

Про це Міллі сказав на пресбрифінгу за підсумками третьої зустрічі Контактної групи з питань оборони України в Брюсселі.

«Я скажу так: українська артилерія, навички українських артилерійських підрозділів є дуже-дуже добрими», – підкреслив Міллі.

За його словами, армія рф хоч і має суттєву перевагу в кількості артилерійських систем, просто завдає масованих ударів по мирних містах. «росіяни вдаються до хаотичного вогню, який не завжди досягає ефекту у військовому плані», – вказав Міллі.

Американський генерал висловив переконання, що ЗСУ використовують артилерію набагато професійніше: 

«Українці ведуть бої в дуже ефективний спосіб – як щодо застосування тактики, так і ведення вогню, а також маневрів».

Додамо, що поява американських систем HIMARS на озброєнні ЗСУ значно знизило і до цього низький бойовий дух російських окупантів: паніка наростає з кожним новим ударом.

Про це розповів голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, передає Апостроф.

“Через перехоплення ми чуємо, що відбувається в штабах і в армії російських окупантів, яка паніка є”, – заявив він.

Кім впевнений, що навіть невелика кількість високоточної далекобійної зброї вже зараз дуже сильно змінює карту бойових дій і ситуацію:

“Це бачимо не тільки ми, це бачить і ворог, це бачить весь світ. Тому ми чекаємо ще зброї. Воно зараз дуже ефективно працює по складах, по командних пунктах”.

Також голова Миколаївської ОВА зазначив, що “ніхто не хоче воювати” в Україні, навіть зі складу російських командирів:

“Це далеко не перший приїжджаючий генерал, а йому кажуть: “їдь на фронт, на першу лінію, ти повинен підняти бойовий дух”. Він приїжджає і в пакеті їде назад. Таким чином, він не піднімає бойовий дух, а тільки підтверджує те, що нічого тут робити російським окупантам”.

Радник голови ОПУ Арестович також впевнений, що HIMARS “радикально змінили правила гри на полі бою”.