Спікер Дмитро Разумков голосує в інтересах олігарха Ріната Ахметова. Про це повідомляють журналісти Bihus.info

У Верховній Раді сформувалась ще одна група депутатів, яку ймовірно координує Разумков і голосування якої збігаються з інтересами олігарха.

До групи входять крім спікера “слуги народу” Володимир Козак, Неллі Яковлєва, Дмитро Наталуха, Ольга Совгиря, Олег Тарасов, Сергій Бабак, Василь Мокан, повідомляє ЗМІ.

Так, наприклад, ця група нардепів провалила голосування за законопроєкт, що зобов’язує промисловість модернізувати очисні системи.

Компанії Метінвест і ДТЕК Ахметова є одними із топ-забруднювачів за даними Міністерства екології. Законопроєкт провалювали, бо десятки підприємств олігарха мали б поставити на заводи найсучасніші, дорогі фільтри. Витрати на модернізацію всіх підприємств обійшлися б десь в $1 млрд.

При цьому голосування проігнорували і депутати, які були давно помічені у відстоюванні інтересів Ахметова і частина групи олігарха Ігоря Коломойського.

“У кулуарах вже давно ходили розмови, що голова Верховної Ради дуже зблизився з олігархом. За руку поки не спіймали, але певні ознаки вже є. Як приклад, Разумков якось зачастив на телеканал Ахметова “Україна 24”.

Спікерська група не вперше голосує синхронно з інтересами Ахметова. Вони провалювали невигідне для Ахметова призначення міністром енергетики Вітренка, не голосували всі рази” , – сказано у сюжеті.

Варто також зазначити, що крім Рината Ахметова також і олігарх Ігор Коломойський має широкий спектр впливу в Україні. Вдарити по Президенту України Володимиру Зеленському він зможе розвалом коаліції, якщо звідти вийде його група.

Загалом у так званій групі Коломойського перебуває 23 людей. Про це в ефірі розповів журналіст видання “Українська правда” Роман Кравець.

Хто контролює групу Коломойського

За його словами, їх важко назвати групою Коломойського, адже крім нього, її контролює ще троє людей:

Ігор Палиця – його бізнес-партнер та лідер партії “За майбутнє”;
Святослав Олійник, який був головою Дніпровської обласної ради і курує частину дніпровських мажоритарників;
Юрій Шаповал, який курує полтавських депутатів.

Скільки людей у групі

Чомусь, як зауважив журналіст, під час важливого голосування у “Слузі народу” переконують своїх же депутатів у тому, що група Коломойського – це 40 нардепів.

Але наразі їх є 23 людей. Раніше туди зараховували Олександра Трухіна. Раніше він був зятем бізнес-партнера Коломойського – Олексія Мартинова. Але наразі він дуже добре контактує з Андрієм Єрмаком (тобто перебуває у групі президента).

Коломойський не робитиме різких рухів

“Я розмовляв з Коломойським. Він зазначив, що не робитиме різких рухів і зрештою прямої конфронтації з Зеленським поки не має”, – наголосив Кравець.

“Коломойський поки намагається “тримати марку”. Але якщо війна почнеться і якщо загроза буде особисто олігарху, то це буде війна без правил”, – сказав журналіст.

“Він домовлятиметься зі всіма: може помиритись з Петром Порошенком, в нього залишаються хороші стосунки з Юлією Тимошенко, він знайде спільну мову з “Опозиційною платформою – За життя”. Він допомагатиме усім, щоб завалити Зеленського”, – додав журналіст.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.