Російські окупаційні війська можуть піти в наступ в Луганській області у будь-який день після 15 лютого. Вони продовжують стягувати свої сили на цей напрямок. Ворог завершує двомісячні навчання мобілізованих – знадобиться 10 днів, щоб перекинути їх в Україну і створити резерв для нової наступальної операції. Про це заявив керівник обласної військової адміністрації Луганщини Сергій Гайдай.

В ефірі Belsat він розповів про те, що після середини лютого наступ Росії в Луганській області може відбутися в будь-який час.

“В принципі після 15 лютого (на наступ, – ред.) можна очікувати в будь-який час”, – вважає чиновник.

За його словами, влада фіксує продовження стягування російськими окупантами резервів на Луганщину. Загарбники завозять військову техніку і намагаються її ховати. Споруджуються укріплення в районах, звідки вони збираються наступати.

“Частково ховають десь в лісопосадках, частково заривають, а також більше будують укріплювальних рубежів, звідки намагатимуться робити наступ”, – сказав Гайдай.

Крім того, він додав, що ворог став економити боєприпаси – показник, який, в тому числі, можна розглядати в якості підготовки до великого наступу.

Сергій Гайдай підкреслив, що двомісячні навчання мобілізованих, які проводили в РФ, завершуються. Москві знадобиться приблизно 10 днів, щоб відправити нових окупантів в Україну і сформувати резерв для наступальної операції.

На Донеччині тривають запеклі бої. Військо окупантів намагається прорватися, але українські збройні сили міцно тримають оборону.

Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він повідомив, що на Донецькому напрямку ворог намагається проривати лінію фронту, заходити в тил до наших угруповань та блокувати логістику з метою захоплення Донецької області.

Окупанти розширюють географію свого наступу на Донеччині, це видно зі звітів українського Генштабу. Зокрема, вперше з’явилися дані про наступ на Куп’янському напрямку, окрім того, ворог продовжує атакувати Лиманський, Бахмутській, Авдіївський та Новопавлівський напрямки.

За словами Мусієнка, задача мінімум, яка ставиться перед російськими військами – це вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. До того ж повідомлення про наступ на Куп’янському напрямку з’являлися і раніше, українські сили оборони були готові до цього, наголосив мовець.

Він переконаний, що так російські війська намагаються розтягнути українські сили по лінії Кремінна – Сватове, для того, щоб ЗСУ не концентрувалися винятково на атаках в напрямку Кремінної.

Вони хочуть, аби наші сили готувалися до відбиття атак з боку, росіяни хочуть обійти з флангу на Куп’янськ. Плюс використовують близькість до кордону, там поруч Бєлгородська область,
– повідомив Мусієнко.

Він додав, окупанти обстрілюють українські позиції з території Росії. Головна мета росіян там – спробувати прорватися на Лиманський напрямок в бік Слов’янська. Це російські війська намагалися зробити раніше, але їх відкинули українські сили оборони.

Ворог намагається поновити наступальні дії на Лиманському напрямку протягом всього тижня, про це свідчать дані зі зведень Генштабу. Хоч росіяни і перекинули підкріплення на той напрямок, однак жодних тактичних здобутків не мають.

Попри те, що тривають інтенсивні бої і скільки ворог сил кидає на це, поки що, за винятком Соледара, не видно, щоб вони здобули якісь тактичні успіхи на цьому напрямку,
– резюмував Мусієнко.