Цього тижня на зустрічі західних союзників у форматі “Рамштайн” Україна проситиме про термінове постачання зенітно-ракетних комплексів, побоюючись, що їх гостра нестача може дозволити Росії розпочати широкомасштабні бомбардування.

Про це пише Financial Times з посиланням на трьох посадовців, поінформованих про підготовку зустрічі.

Західні столиці побоюються, що без належної протиповітряної оборони давно запланований контрнаступ проти окупаційних російських військ може зірватися, зазначає FT.

Київ потребує більше ракет, здатних збивати винищувачі, які у великій кількості використовуються для протидії російським безпілотникам і ракетам.

“Протиповітряна оборона ближнього радіуса дії – тема, яку українці порушують все частіше. Якщо вони використають усі ці засоби, це відкриє простір для військово-повітряних сил РФ”, – сказав один європейський чиновник.

“Якщо Росія зможе проникнути “тупими” бомбардувальниками, Україна буде в біді”, – додали чиновники, маючи на увазі некеровані боєприпаси, що скидаються з літаків.

Попередні зустрічі були присвячені потребам України в західних бойових танках, винищувачах і – останнім часом – артилерійських боєприпасах, але офіційні особи заявили, що найбільш нагальною є потреба в засобах протиповітряної оборони.

“Постачання ППО – це проблема, про яку постійно каже Україна”, – сказав другий європейський чиновник, який відмовився назвати своє ім’я через делікатність питання. – “Постачання винищувачів (МіГ. – Ред.) спрямоване на підготовку до повітряних боїв… проти російських літаків”.

Значне повітряне прикриття є критично важливим елементом будь-якого успішного наземного наступу, кажуть військові експерти, враховуючи небезпеку, яку російські літаки і бомбардувальники становлять для будь-яких масованих українських сил, що намагаються прорвати лінію фронту.

Президент України Володимир Зеленський повідомив про очікування від наступної зустрічі Контактної групи з оборони України (“Рамштайн-11”), яка відбудеться 21 квітня.