Росіяни й надалі намагаються оточити місто-герой Бахмут. Вони перекрили трасу з півночі, схід вони теж повністю контролюють. Наразі окупанти хочуть “перерізати” трасу Бахмут – Костянтинівка. 

Про це в ефірі 1+1 розповів військовий кореспондент Андрій Цаплієнко. 
 
За його словами, Росія хоче в Бахмуті повторити той сценарій, який влаштувала у Сєверодонецьку: обрізати всі основні шляхи постачання до міста в надії, що ЗСУ звідти вийдуть. 

Журналіст каже, що бої за місто-фортецю Бахмут точаться у міській забудові: у південній, східній і північній частині міста. Також Цаплієнко з посиланням на дані розвідки нагадав, що до кінця березня 2023-го року Путін хоче взяти цілий Донбас. 

Також військовий кореспондент пояснив стратегічне значення оборони Бахмута, адже він відкриє у разі втрати окупантам шлях на Костянтинівку, Дружківку, Краматорськ, Слов’янськ. 

Водночас наразі робити якісь висновки зарано. Вирішальний момент настане дещо пізніше. На думку військового експерта Агіля Рустамзаде, у найближчі 10 днів на фронті росіяни збільшать тиск на відрізку Соледар – Бахмут, задіявши там свої резерви.  

«Аналіз оперативної обстановки вказує на збільшення російською армією, тиску в східному операційному напрямку. Російська армія має резерв до 20000 багнетів з неповним комплектом бойової техніки та артилерії, – написав Агіль Рустамзаде. – Найімовірніший сценарій – це використання зазначеного резерву для наступу на ділянці Вугледар-Соледар, де зараз основне напруження бойових дій»

Менш імовірним він вважає використання зазначеного резерву для наступальних дій у Запорізькій чи Харківській областях. 

Також він зазначив, що поки що немає ясності щодо ракетних атак та атак дронів і допускає можливість їх використання як для атаки міст, так і для цілей у рамках наступу. 

В той ще час військовослужбовець ЗСУ, експерт з питань безпеки Іван Варченко в етері “Еспресо” зазначив, що українські захисники використовують Бахмут для потужного ослаблення особового складу противника.

“В українській військовій традиції немає такого, щоб ми боролись до кінця, втримуючи величезними жертвами території. Для нас головне – зберегти життя та здоровʼя наших людей. Ми боремось проти ворога і намагаємось знищити його на нашій землі”, – пояснив Варченко. 

Військовослужбовець ЗСУ наголосив, що українська армія використала Бахмут для масштабного знищення російського особового складу 

“Бахмут став символом цієї війни. Звичайно він зроблений ідеологічним символом для РФ. Однак головне, що Бахмут виконував і виконує свою роль мʼясорубки для російської армії. Звісно військово-політичне керівництво України зважує ціну майже зруйнованого населеного пункту та життя наших військовослужбовців. І життя наших воїнів тут важливіше. Наша військова потужність ще має сили для оборони Бахмута. Проте, якщо постане питання залишити будь-який населений пункт чи зберегти життя нашим бійцям, то відповідь тут є очевидною”, – додав він.

Тож де-факто битва за Бахмут російськими військами вже програна. Угруповання противника зазнало і продовжує зазнавати у цьому місті раніше небачених втрат. В той час як українські захисники надзусиллями утримують рубіж та випалюють ворога. Навіть якщо мова йтиме про відступ із міста, це дозволить зберегти життя сотням українських захисників, в той час як вщент понівечений Бахмут залишиться полем із тіл сотень окупантів. Та й розраховувати на довге утримання міста загарбникам не варто – ЗСУ обов’язково повернуть усі українські території станом на 1991 рік.