ЗСУ попри шалений тиск ворога втримали всі позиції та навіть дали по зубах ворогу в бік стратегічно важливого населеного пункту Синьківка.

Детальніше про це розповів начальник пресслужби штурмової бригади «Сталевий кордон», підполковник Іван Шевцов.

«На Куп’янському напрямку найгострішою ділянкою є Синьківка. Понад пів року ворог намагається просунутися вперед, але в нього нічого не виходить, жодного клаптика землі ми не віддали. Сподіваюсь, що ми зможемо й далі тримати оборону на даному напрямку. Синьківка дуже важлива для ворога. Якщо росіяни прорвуть оборону ЗСУ біля Синьківки, то матимуть непогані стратегічні напрямки щодо подальшого просування на Куп’янськ», — пояснив Шевцов.

За словами начальника пресслужби штурмової бригади «Сталевий кордон», у напрямку Синьківки зосереджена велика кількість особового складу з обох боків. На цій ділянці тривають найактивніші бойові дії.

«Ворог і далі намагатиметься вести штурмові дії на цьому напрямку. Але в нас було достатньо часу, щоб закріпитися на даній ділянці. Наразі у ворога шансів немає. За пів року ворог не здобув ніяких просувань», — наголосив Шевцов.

Зазначимо, в інституті вивчення війни пишуть, що українські бійці продовжують тримати оборону та просуватися біля Бахмута. Натомість російські бойовики наступають вздовж лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна.

«28 листопада російські війська продовжили локалізовані наступальні дії на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна та підтвердили успіхи», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на геолокаційних кадрах за 27 і 28 листопада видно, що російські війська просувалися на північ від Синьківки і на захід від Першотравневого.

Натомість Генштаб ЗСУ повідомляв, що на Куп’янському напрямку українські війська відбили понад чотири російські атаки поблизу Синьківки та Петропавлівки та понад 12 російських атак поблизу Стельмахівки, Ямполівки, Терни, Торське та Серебрянському лісництві в напрямку Лиману.

Російський пропагандист стверджував, що окупанти продовжували наступ в районі Орлянки, але не просунулися. Український командир, який діяв на куп’янсько-лиманському напрямку, заявив, що російські війська зазвичай ведуть штурм піхотними групами чисельністю від 10 до 30 осіб без підтримки бронетехніки.

Водночас ЗСУ продовжили наземні атаки на південь від Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого або заявленого просування. Російське міністерство оборони стверджувало, що окупаційні сили відбили українські атаки поблизу Кліщіївки та в напрямку Часів Яр.

Нагадаємо, раніше британська розвідка оцінила невелике просування російської армії у спробах оточити Авдіївку як, ймовірно, одне з найбільших досягнень Росії з весни 2023 року.

«З початку жовтня 2023 року на цій ділянці російські війська просунули лінію фронту на 2 км. Попри скромність наступу, цей прогрес, ймовірно, є одним із найбільших досягнень Росії з весни 2023 року. Це коштувало залученим підрозділам тисяч жертв. Ця операція поступово наближає російські війська до Авдіївського коксохімічного заводу, де українські сили займають одну з основних оборонних позицій», – йдеться в повідомленні британської розвідки.

За даними британської сторони, Україна водночас продовжує контролювати коридор території довкола у приблизно сім кілометрів, через який здійснюється забезпечення міста.

Зокрема, речник Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун наголосив, що російські війська зменшують використання літаків та гелікоптерів на Авдіївському напрямку, натомість для ударів по прифронтовій території застосовує керовані авіаційні бомби.

За його словами, Збройні сили України знищили вісім штурмовиків Су-25 російської армії з 10 жовтня і це змусило відвести авіацію за межі досяжності української протиповітряної оборони.

«Вони активізували наземні піхотні атаки, місцями застосовують бронетехніку. І роблять ставку на піхоту. Тому що людський ресурс в окупантів досить потужний», – зазначив речник Таврійського напрямку.