Збройні сили України нанесли ще один удар по шикуванню російських солдатів неподалік від лінії фронту. За повідомленнями російських телеграм-каналів, окупанти вишикувалися для проведення церемонії вручення медалей, але снаряд від РСЗВ HIMARS прибув раніше і обстріляв їх позиції.

Телеграм-канал, який часто надає інсайдерську інформацію про ситуацію на російській стороні фронту, опублікував подробиці інциденту.

За їхніми даними, подія сталася ввечері 27 лютого в населеному пункті Оленівка, що у Донецькій області. Зазначається, що командування вишикувало солдатів 155-ї окремої бригади морської піхоти Збройних Сил Російської Федерації для проведення церемонії нагородження окремих з них.

За інформацією з телеграм-каналу, стверджується, що внаслідок удару двома ракетами із системи HIMARS загинули 19 окупантів, ще 12 отримали поранення. Також повідомляється, що, за передачею, серед загиблих були заступник командира бригади підполковник Роман Кожухов, майор Олександр Абілов і капітан Наїль Шахманов. Командир бригади, за повідомленнями, отримав поранення.

«Джерело повідомляє, що командування було поінформоване про роботу ворожого розвідувального БПЛА в їхньому районі, проте цю інформацію проігнорувало», — пише телеграм-канал.

Побічно цей інцидент підтверджує український ексдепутат-втікач Олег Царьов і деякі Z-пропагандисти.

Зазначимо, російське командування регулярно підставляє своїх солдатів під удари ЗСУ, влаштовуючи шикування в зоні ураження української артилерії. За останні дні сталися щонайменше два таких інциденти з великою кількістю загиблих.

Так, унаслідок ракетного удару ЗСУ 20 лютого по полігону в Донецькій області загинули щонайменше 68 російських військовослужбовців 36-ї гвардійської мотострілецької бригади із Забайкалля.

Зазначається, що відповідний список поширений у деяких російських чатах. У переліку — імена 65 солдатів, ще троє — не впізнані.

«Справжність списку загиблих і обставини удару — під час шикування перед генерал-майором Олегом Мойсеєвим, командувача 29-ю армією Східного округу, —»важливим історіям» підтвердив службовець частини. За його словами, удар був такої сили, що «розлетілося все», «поранених було дуже багато», частину з них відправили в госпіталь Ростова-на-Дону», — йдеться в повідомленні.

У соціальних мережах виявлені сторінки, які, ймовірно, належать деяким із загиблих. У їх числі, наприклад, — Олександр Рустамов, на сторінці якого залишені коментарі, що свідчать про його загибель. Відзначається, що в січні він збирав гроші від імені згаданої 36-ї бригади на «обладнання для швидкої ефективної боротьби з повітряними цілями націоналістів». У своїх постах Рустамов згадує цивільне населення України, яке виготовляє «кустарні» Квадрокоптери, і ці безпілотники заважають загарбникам.

Також у списку — Олександр Пусєв, Сергій Петров, Олексій Філімонов, Віталій Іщенко та Денис Сахацький, родичі яких не відповіли на запити «важливих історій».

Підтвердили масову загибель і поранення росіян заступник командира батальйону спеціального призначення Східного військового округу Олексій Міхальов і «волонтери», які в соціальних мережах написали, що для» двохсотих «не вистачає пакетів, а»в сотні сімей прийшла біда, назавжди».

У той же час, губернатор Забайкалля Олександр Осипов стверджує, що цифри перебільшені, але факт удару підтвердив.

Як повідомляється, приліт касетних боєприпасів стався вдень, коли три роти бригади (близько 200-300 бійців) вишикувалися в поле в очікуванні прибуття генерал-майора Олега Моїсеєва.

«У серпні 2023 року Моїсеєв став героєм фільму пропагандиста Володимира Соловйова», — сказано в публікації.