Звільнення Херсона — це найбільша воєнна перемога України за поточну війну. Херсонська операція стала для російської армії тим самим, чим став Сталінград для Вермахту.

“Українська армія повернула Херсон без єдиного вбитого у вуличних боях солдата чи офіцера. Місто повернулося цілим. Щоправда, росіяни підірвали там телевежу, деякі об’єкти інфраструктури, але місто не зруйноване. Противника, по суті, змусили піти з цього міста. Причому противника дуже сильно побили на переправах”, – пише журналіст і оглядач-міжнародник Іван Яковина для сайту НВ.

Це ідеально проведена військова операція. Перемога України загалом зумовлена.

Російські війська загалом вибиті з Херсона. Над Херсоном майорить український прапор. Російським військам завдано величезної шкоди в техніці, в живій силі, але, найголовніше, у бойовому дусі. Тому що зараз херсонська операція стала для російської армії тим самим, чим став Сталінград для Вермахту. Крапка перелому бойового духу.

Саме після Сталінграда німці за їхнім власним визнанням перестали вірити у свою спільну перемогу в Другій світовій війні. І тому через такий надламаний бойовий дух найближчим часом російські війська не зможуть функціонувати в нормальному режимі та не зможуть чинити повноцінного опору на всій довжині лінії фронту, а на Херсонському напрямку особливо. Хоча зараз цей напрямок правильно називати не Херсонським, а Кримським.

Бо наступна зупинка — це, звісно, Крим. І спочатку буде звільнено Крим, а потім Донбас.