Спікер Верховної ради України Андрій Парубій повідомив, що парламент розгляне проекти постанови про призначення дати інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Про це він заявив у ході пленарного засідання ВР.

Так, Парубій закликав нардепів сьогодні розглянути правки до другого читання закону про Державне бюро розслідувань, щоб завтра зранку вийти на голосування по ньому, після чого перейти до розгляду питання інавгурації.

"Я сподіваюся, сьогодні буде комітет. І ми будемо розглядати по інавгурації першими (постанови, – ред.). Але ми могли би завершити ДБР, проголосувати ДБР. Це буде високий рівень концентрації зранку. І потім вже перейти в закони по даті інавгурації", – поінформував очільник парламенту.

Нині у Верховній Раді зареєстровано сім проектів постанови про дату інавгурації президента України.

Нагадаємо, комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради очікує в середу, 15 травня, отримати всі внесені постанови про інавгурацію. Однак постанови про дату інавгурації Володимира Зеленського можуть вносити в парламент до 17 травня.

До слова, Зеленський записав відеозвернення до парламенту і вимагає призначити дату інавгурації 19 травня.

Нагадаємо, другий тур виборів президента України відбувся 21 квітня. 30 квітня ЦВК оголосила офіційні результати виборів президента. За Володимира Зеленського проголосували 73,22% виборців, Пера Порошенка підтримали – 24,45%, – йдеться в повідомленні ЦВК. У п’ятницю, 3 квітня, остаточні результати виборів були опубліковані в офіційних виданнях Верховної Ради "Голос України" та Кабінету Міністрів «Урядовий кур’єр». Згідно з українським законодавством, інавгурація президента має відбутися протягом 30 днів після оприлюднення в друкованих виданнях.