Президент України Володимир Зеленський у четвер розпочне дводенний візит до Польщі.

У ході візиту планується зустріч з президентом Польщі Анджеєм Дудою, повідомив голова Бюро міжнародної політики при президенті Польщі Якуб Кумох.

За інформацією канцелярії президента Польщі, темою консультацій глав держав буде безпекова ситуація в регіоні.

Зеленський та Дуда обговорять, зокрема, загрози, що походять від Росії.

Відомо, що зустріч лідерів України та Польщі відбудеться у місті Вісла.

Попередня зустріч Зеленського і Дуди пройшла 20 грудня 2021 року на заході України у селі Гута. Тоді вона відбулася у форматі Люблінського трикутника – за участю президента Литви Гітанаса Науседи.

Під час зустрічі була підписана спільна декларація, в якій зафіксована чітка підтримка членства України в ЄС і НАТО, боротьба з російською агресією.

Окрім того, президенти України, Литви та Польщі закликали міжнародне співтовариство посилити санкції проти Росії через її триваючу агресію і закликали Кремль до деескалації ситуації шляхом відведення своїх військ від кордонів України та з її тимчасово окупованих територій. Про це йдеться у спільній заяві трьох президентів з нагоди 30-ї річниці визнання відновлення незалежності України Польщею і Литвою.

«Президенти висловили особливу стурбованість у зв’язку з триваючим погіршенням безпекової ситуації та стабільності в регіоні, а також зростаючими загрозами, включно з гібридними, що є результатом, зокрема, російської агресії, а також погодилися з необхідністю спільних зусиль для посилення стійкості до цих загроз для протидії їм у більш ефективний та скоординований спосіб», – йдеться у документі.

Сторони підтвердили відданість суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води.