“Потрібно дивитися вперед та будувати стосунки”: віцепрем’єр Словаччини висловив думку щодо злочинних дій Росії, а також розкритикував санкції проти агресора.

Віцепрем’єр Словаччини Різард Сулік, заявив що росіяни в жодному разі не повернуть Крим, а санкції проти них лише шкодять торгівлі Європи. Про це він заявив в інтрерв’ю для словацького видання “Pravda”. 

«Країни мають між собою торгувати. Деякі наші словацькі експортери зазнали збитків. Санкції завдають шкоди, а росіяни у жодному разі не повернуть Крим. Потрібно дивитися вперед та будувати відносини», — сказав Ріхард Сулік.

Також урядовець наголосив, що напруження на кородонах України не сприяє розвитку відносин із Росією.

Міністерстов закордонних справ України вважає таку заяву неприйнятоню, а також тою, яка загрожує збереженню суверенітету та цілісності нашої держави. Україна вимагає публічного спростування заяви віцепрем’єра. 

«Прикро, що урядовець дружньої нам держави, з якою у нас високий рівень відносин, демонструє викривлене сприйняття реальності в частині приналежності Криму і розуміння накладених на Російську Федерацію санкцій. Розмови про повернення до business as usual з РФ, яка грубо порушила міжнародне право, захопивши силою Крим і розпочавши збройну агресію на Донбасі, лише пропагують безкарність і заохочують Росію до подальшої агресії. Коментарі словацького посадовця дисонують із офіційною позицією Словаччини та консолідованою позицією ЄС в контексті протидії російській агресії проти України», – заявив  речник МЗС України Олег Ніколенко у коментарі для “Радіо Свобода”. 

Речник повідомив, що такі заяви лише пропагують Росію до ескалації конфліктів та пропагують їхню безкарність. В свою чергу МЗС України зауважило, що така поведінка Словаччини кардинально розходиться з їхньою офіційною позицією. 

Нагадаємо, 23 серпня 2021 року, у Києві відбувся саміт “Кримської платформи” на якому Словаччина разом із рештою учасників підписала Декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах.