Президент України Володимир Зеленський розповів ООН про вибори до Держдуми РФ на території ОРДЛО і роздачу українцям окупованих територій російських паспортів.

“Якщо ООН на це не відреагує дієво, то що це, як не доказ, що оживляти ООН пізно. Але я вірю, що не пізно і ООН підтримати тих, хто хоче змінити світ на краще”, — сказав він.

ООН повинна відреагувати на масове видавання російських паспортів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і участь людей із цими паспортами у виборах до Держдуми РФ.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на дебатах сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку 22 вересня, передає УНН.

“ООН це не дебати. Це можливість задати прямі і відверті питання. Наприклад, видача сотням тисячам українців на окупованій території України сотень тисяч паспортів іншої держави. Що це, як не доказ міжнародного злочину? Що це, як не доказ безкарності і зневаги до міжнародного права?”- сказав Зеленський.

Президент України нагадав, що Росія сама про це постійно заявляє і змушує наших громадян України брати участь у виборах до російського парламенту.

Нагадаємо, в понеділок ввечері в Офісі президента повідомили, що Зеленський прибув у США для виступу на 76-й сесії Генасамблеї ООН.

Зокрема, Зеленський в Нью-Йорку вже встиг дати інтерв’ю, в якому заявив, що Україна шукає рішення по Донбасу і Криму на всіх майданчиках.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомляв, що під час візиту до США для участі в Генеральній асамблеї ООН Президент України Володимир Зеленський має на меті консолідувати ще більше підтримку світу для нашої держави. Зі слів Кулеби, у Нью-Йорку Президент зустрінеться і з Генеральним секретарем ООН, і з Генеральним секретарем НАТО, і з лідерами декількох важливих держав, проведе окрему зустріч із іноземними інвесторами.