Президент Володимир Зеленський готовий зустрітися та “предметно” обговорити з російським президентом Володимиром Путіним питання окупованих територій, однак російська сторона не готова до цього.

Про це повідомив речник Зеленського Сергій Никифоров у програмі “Погляд з Банкової”.

Ви ж чули позицію російського президента — що вони готові зустрічатися, але питання Криму на порядок денний цієї зустрічі виносити не готові. А навіщо тоді зустрічатися? Зустрічатися, щоб обговорити що? Яка тема зараз у відносинах Росії та України важливіша за окупацію Росією окремих територій України?, — сказав речник Зеленського.

За його словами, є воля українського лідера зустрітися особисто з президентом Росії “в будь-який час, в будь-якому місці у межах нейтральної території”. Никифоров додав, що сторони підтримують контакти щодо організації такої зустрічі, але усе залежатиме від рішення Росії, “чи згодна вона говорити про те, що накоїла, і як Путін збирається це все виправляти”.

Треба, щоб на цій зустрічі стояло питання про окупацію Росією частини території України. Тому розмова та контакти щодо цієї зустрічі на якомусь рівні дійсно підтримуються, але треба обов’язково домогтися того, щоб це найголовніше питання було винесено на порядок денний, чого Росія, звісно, не хоче, — сказав речник глави держави.

До слова, заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу окрім попередніх сфабрикованих звинувачень, додали нові. Тепер кримському активісту загрожує 20 років ув’язнення.

Слідству нічого не заважає ще більше посилити звинувачення Наріману і братам Ахтемовим, перекваліфікувавши звинувачення на 2 частину. І тоді вже покарання буде до 20 років позбавлення волі, – заявив Адвокат Микола Полозов. 

Зазначимо, що Володимир Зеленський вимагає від РФ звільнити першого заступника глави Меджлісу Нарімана Джеляла та інших затриманих 3-4 вересня кримських татар.

Окупанти в Криму знову вдаються до переслідувань кримських татар. У їхніх будинках відбуваються чергові обшуки й затримання. Вже забрали Нарімана Джелялова, першого заступника голови Меджлісу.

Так РФ реагує на початок роботи “Кримської платформи”. Всі затримані мають бути звільнені!, – заявиви голова держави.