Власник ПВК “Вагнера” Євгєній Пригожин переслідує на війні виключно особисті цілі. Якщо він заявив про “закінчення СВО”, то це лише свідчить про те, що він вже немає ресурсів, щоб продовжувати брати участь у війні.

Про це 24 Каналу розповів російський правозахисник та опозиційний діяч Марк Фейгін. Він додав, що якби Пригожин мав можливості для поповнення рядів вагнерівців, то він би не робив таких суперечливих заяв.

За словами Фейгіна, Росія не має зараз ресурсів та можливості для продовження війни. Оголошення про завершення так званої “специальной воєнной опєрациї” не означатиме нічого, адже Україна продовжить воювати, поки не визволить усі окуповані території.

“Завершити війну можливо, якщо вони домовляться з Україною – для цього потрібно вивести свої війська з окупованих територій. Якщо ні, то війна буде продовжуватись”, – наголосив він.

Російський правозахисник вважає, що опублікована Пригожиним стаття, свідчить про те, що він перестає бути активним гравцем на цій війні. Під Бахмутом він втратив величезну частину особового складу вагнерівців, йому не дають можливість рекрутувати нових зеків, постійно потрапляє в скандали, скиглить на снарядний голод, чи блокування забезпечення.

Це така гра, щоб його почув Путін – дивіться я вже не можу воювати, а якщо я не можу, то потрібно закриватись в оборону,– додав Фейгін.

Фейгін не вважає, що у такий спосіб російське керівництво намагалось дізнатись настрої росіян, у випадку можливого звершення війни на теперішніх позиціях. Ніхто не дізнається, чи населення Росії якось відреагувало на його статтю. Росіяни не є суб’єктом в Росії та не мають майданчика, щоб висловити свою думку.

“Якби він міг поповнювати ряди вагнерівців, то обов’язково б продовжував війну. Він лише нещодавно почав висловлювати суперечливі, як для Росії, твердження про те, що “не треба недооцінювати українську армію”, “Зеленський хороший мужик”, а до цього його заяви були прямо протилежні”, – зазначив російський опозиціонер.

Він додав, що Пригожин ніколи не заявляв, що Росія не здатна перемогти Україну. Його заяви обмежуються лише пропагандистськими твердженнями, що цілі “СВО” досягнуто, Азовське море стало “внутрішнім” морем Росії. Але насправді вони жодних цілей не досягнули – НАТО продовжує розширюватись, Україна отримала ще більше зброї, ніж мала до війни, Донецька та Луганська область не захопленні тощо.

Нагадаємо, в пропагандистських ЗМІ вийшла публікація власника ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина, який вважає, що Росії вже час ставити крапку у війні та переходити до “глухої оборони”.

Військовий злочинець пише, що якщо Росія зазнає поразки, то це призведе до хвилі “радикальних національних почуттів” у Росії.
Американські аналітики Інституту вивчення війни вважають, що цією статтею Пригожин фактично закликав Росію рішуче боротися, щоб перемогти Україну.

Укладачі звіту зауважили, що у низці видань дещо неправильно зрозуміли есе Пригожина, опубліковане 14 квітня. У ньому він ділився думками щодо українського контрнаступу та майбутнього війни. “Кухар Путіна” наводив надуманий аргумент, який він приписує “внутрішнім ворогам” Росії. Тим, хто шукає обґрунтувань, чому країна-агресорка повинна припинити війну.

Власне, на думку аналітиків, сенс есею полягав не у заклику це зробити. Аж ніяк. Пригожин фактично закликав Росію рішуче боротися, щоб перемогти Україну. За іншим сценарієм, ворог зазнає тимчасової поразки, що “стане каталізатором націоналістичного відродження Росії”. І це, переконаний він, стане умовою для майбутньої перемоги у такому випадку.