На тлі війни в Україні в НАТО під егідою Німеччини вирішили пригрозити Росії навчаннями Військово-повітряних сил під назвою Air Defender 23.  

 
Про це пише німецька газета Bild. 

Бундесвер готується до найбільших навчань ВПС НАТО всіх часів. З 12 по 23 червня 25 країн візьмуть участь у «Air Defender» у повітряному просторі Німеччини та сусідніх країн. «Зокрема США хочуть продемонструвати силу протягом десяти днів. Безперечно, ця подія стане сигналом для Росії», – пишуть журналісти. 

«Йдеться про те, щоб надіслати сильний сигнал: якщо станеться найгірше, ми зможемо захиститися», – сказав інспектор Військово-повітряних сил (ВПС) у німецькому Ганновері, генерал-лейтенант Інго Герхарц.  «Ми демонструємо, що можемо зібрати сили за кілька годин. Зрозуміло, кому було надіслано цей політичний сигнал про все-таки оборонні навчання: Росії та президенту Володимиру Путіну», – продовжив він. 

Як пише Bild, у навчаннях візьмуть участь 10 тисяч військових, з них 6 тисяч німецьких. Очікується 240 літаків, зокрема 100 із США. Збройні сили США прибудуть зі своїм транспортним літаком C130 Herkules на авіабазу Вунсторф у німецькому регіоні Ганновер (Нижня Саксонія). Там дислокуються транспортні літаки А440М авіатранспортної ескадрильї Німеччини. У Вунсторфі 600 американських солдатів уже розмістили та годують у спеціально побудованих таборах. Для проведення маневрів необхідно буде також створити пересувне сховище танків. « База Вунсторф є важливою опорою», – підкреслює генерал-лейтенант Герхарц. 

До тренувань буде підключено численні інші бази по всій Німеччині. Близько 200 тренувальних польотів на день починаються з німецьких міст. 
 
У повітря підніматимуться винищувачі F-15, F-16, F-35, Eurofighter і Tornado. Буде здійснено тренування у розрізі оборони та евакуації міст та захисту від атак безпілотників.