Сили оборони України ведуть важкі бої за Старомайорське Донецької області – ЗСУ вже контролюють певну частину цього населеного пункту.

Про це в ефірі одного українського телеканалу заявив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку, майор Валерій Шершень.

“Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Закріплюються на досягнутих рубежах, проводять аеророзвідку, розмінування, ведуть заходи контрбатарейної боротьби. У зоні посиленої уваги важкі бої за населений пункт Старомайорське – тут перевага на нашому боці, йдеться про тактичний успіх”, – зазначив він.

Шершень додав, що Генштаб підтверджує, що ударні підрозділи зайшли в село.

“Там тривають важкі бої – вуличні бої, є просування вулицями. ЗСУ контролюють певну частину цього населеного пункту. Ми не поспішаємо з інформацію про контроль – наразі цілковито ми його не контролюємо. Не треба поспішати, видавати бажане за дійсне. З тактичних міркувань маємо затримувати інформацію. Ми дуже дорого платимо за кожен метр нашого просування в умовах таких боїв і тотального мінування”, – підсумував речник.

Також зазначимо, що місто Бахмут Донецької області залишається для росіян принциповим рубежем — окрім військового ще й в ідеологічному плані. Але українська земля звільняється від окупантів крок за кроком. Сили оборони України діють маневрено та погіршують становище противника. Про це сьогодні в ефірі одного українського телеканалу повідомив заступник командувача Східного угруповання військ ЗСУ зі стратегічних комунікацій Сергій Череватий.

“10 місяців штурмів Бахмута, так і не взяти його до кінця, десятки тисяч загиблих і поранених, і все заради того, щоб потім швидко піти з уже міста-примари, яке вони, по суті, знищили, це було б уже кульмінацією і ганьбою. Тому вони перекидають туди підрозділи десантників, найкращі, які в них залишилися, мотострілецькі, підсилюють їх на другорядних шляхах “Барсом”, так званим бойовим армійським резервом, усілякими добровольчими або ПВК типу “Ветерани”, роти “Z”. Сегментоване таке угруповання”, — розповів він.

За словами Череватого, у РФ бояться реальної мобілізації, шукають альтернативні шляхи, через це тягнуть багато особового складу, не завжди добре підготовленого, здебільшого невмотивованого і не сильно екіпірованого, зазначає FREEДОМ.

Також заступник командувача прокоментував інформацію про просування ЗСУ на південь від Бахмута.

“Якщо брати щодня, ми проходимо там кілька сот метрів, якщо за тиждень — це кілька кілометрів. Крок за кроком звільняється наша земля. Головний принцип — зберегти особовий склад. У нас немає колосальної переваги над ними в особовому складі й техніці, тим паче, у нас немає переваги, на жаль, в артилерійських снарядах і ракетах, тому ми діємо маневром, охопленням, інколи просто асиметричними якимись діями, але максимально, щоб завдати шкоди їм, покращити своє положення, погіршити їхнє становище. За цю добу, наприклад, ворог дуже запекло обороняється”, — повідомив він.

Так, 486 разів російські окупанти завдавали ударів по українських позиціях артилерією, здійснили два авіанальоти. Було 10 бойових зіткнень на цьому напрямку, 80 окупантів ліквідовано, 184 поранено.

Заступник командувача впевнений, що доля ворога — або втекти, або загинути.

Також зазначимо, що на Куп’янському напрямку ситуація дуже складна, але контрольована. Російські окупанти атакують українські позиції, але безрезультатно, – зазначив Сергій Череватий.

Так він прокоментував інформацію від командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського, що ворог перейшов у наступ на Куп’янському напрямку.

Крім того, українські захисники підбили ворожий танк Т-72, бойову машину піхоти, самохідну артилерійську установку “Піон”, дві гаубиці, безпілотний літальний апарат. Знищили 3 польові склади з боєприпасами противника та 7 автомобілів, які підвозили ці боєприпаси.