Російські окупанти переслідують дві мети, здійснюючи штурми на Мар’їнському напрямку в Донецькій області.

Про це заявив військовий експерт Сергій Грабський.

“Тут очевидними є дві мети. Перша мета — просування в напрямку Курахового та далі у напрямку вздовж дороги на Покровськ, уже на кордон із Дніпропетровською областю, як одна із заявлених цілей російського наступу. Ну, а якщо подивитися на карту в ширшому масштабі, то ми побачимо, що просування у напрямку на Курахове створює таке досить загрозливе нависання над Вугледаром, що, на думку противника, змусить нас відійти від цього дуже важливого пункту на лінії фронту”, — сказав він.

Грабський зазначив, що до 45-50% бойових зіткнень протягом останніх кількох днів були зосереджені саме на Мар’їнському напрямку. Водночас експерт наголосив, що, порівняно з Авдіївкою, на цьому напрямку противнику практично не вдається прорватися попри його відчайдушні спроби.

В той же час, на Мар’їнському напрямку українські Сили оборони відбивають атаки російських окупантів, знищуючи велику кількість живої сили.

Про це розповів генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

За його словами, російські окупанти сконцентрувалися саме на цьому напрямку, щоб надалі розвивати наступ й проводити операції із захоплення Донецької області.

“Звісно, Мар’їнку вони вважають більш перспективною, бо є можливість просуватися. Хоча ми стабілізували ситуацію, вже багато днів тримаємо оборону. Тобто рух ми не тільки призупинили, а наносимо контрудари і знищуємо велику кількість противника. Але Мар’їнка була Генштабом Росії і Міноборони РФ виведена як один з основних напрямків удару. Це було повідомлено Путіну. Путін якраз зараз Мар’їнку, Авдіївку вважає тими населеними пунктами, які є фактично контрольованими. І далі — вже розвивати стратегічні наступальні операції із захоплення Донецької області”, — сказав Маломуж.

Він зазначив, що стратегічними об’єктами, за якими готуються операції, росіяни вважають також Бахмут, Куп’янськ, Сватове, Кремінну, Лиман і Запорізький напрямок.

Крім того, російська окупаційна армія посилила свої атаки в районі Мар’їнки – за неповний день тут було зафіксовано понад 30 спроб прорвати оборону ЗСУ.

Такою інформацією поділився речник ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій в ефірі телемарафону.

За його словами, зараз найзапекліші бої відбуваються саме на Мар’їнському напрямі.

«Не треба концентруватися лише на Авдіївському напрямі, бо в нас ще одна гаряча точка. Щонайменше на першому місці у нас Мар’їнський напрямок. За свіжими даними, тільки на Мар’їнському напрямку, в районі населених пунктів Новомихайлівка та Перемога, ворог за підтримки авіації 31 раз намагався прорвати оборону наших військ», – розповів Лиховій.

Він додав, що з усієї операційної зони ОСУВ «Таврія» саме на Мар’їнський та Авдіївський напрямки припадає більшість авіаційних та артилерійських ударів противника.

Але дійсно, російські окупанти не перестають проводити штурмові дії і на Авдіївському напрямку. Після того, як було захоплено Авдіївку Донецької області, для них зараз важливо створити навколо неї буфер безпеки.

Про це розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Буфер безпеки, якщо говорити за досить стриманими кордонами, це може бути село Сєверне, це може бути село Ласточкине, може бути село Степове, які вони будуть з усіх сил намагатися найближчим часом захопити. Саме по цій лінії проходитиме первинний буфер безпеки для Авдіївки”, — сказав він.