Українські захисники висадилися на Кінбурській косі — останній території Миколаївської області, що залишалась під контролем армії РФ, а також продовжують закріплюватись на лівому березі Херсонщини на території населених пунктів, що прилягають до Дніпра.

Російські ЗМІ стверджують, що цього тижня невелика десантна група ЗСУ висадилася на Кінбурнській косі. При цьому він не уточнив, де саме. Скоріш за все, українські захисники провели розвідку боєм.

Тим часом у Генштабі України підтвердили присутність ЗСУ на лівобережжі Херсонщини. А  російські пабліки пишуть, що напередодні українські захисники не досягли суттєвого успіху на цій ділянці фронту.

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати ситуацію, відштовхуючись від відомостей українських та російських джерел.

ЗСУ продовжують утримувати свої позиції як у самих Кринках, так і в лісовому масиві, що знаходиться в районі села. Російська авіація та артилерія намагається вибити ЗСУ з цього населеного пункту, завдаючи щоденних масованих обстрілів.

Більше того, за словами російських воєнкорів, ЗСУ продовжують посилювати свої сили всередині Кринок. Також під контролем українських захисників територія біля Антонівського мосту та в районі Козачих Таборів. ЗСУ ефективно контролюють лісові масиви, острови та всю берегову лінію вздовж річки Конка.

Додамо, що учора речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що ворог знизив активність своєї авіації після НП від 5 грудня, коли українські зенітники знищили ворожий Су-24М в районі острова Зміїний.