Великий дефіцит Пенсійного фонду може стати причиною зменшення виплат пенсіонерам

На поточний момент бюджету не вистачає 16 млрд гривень. Вже зараз пенсії сильно скоротилися. Про це розповіла Галина Третьякова, фахівець з сфері пенсійного забезпечення.

Фахівець відзначає, що вже зараз громадяни України після виходу на заслужений відпочинок отримують в середньому близько 35% від своєї заробітної плати. В цей час Міжнародна організація праці, стандарти якої Україна взяла на себе зобов’язання виконувати, вимагає платити пенсії не менше, ніж 40% від заробітку. Третьякова додає, що коефіцієнт виплат буде все нижче щороку.

Пенсійна реформа Кабміну і плани чиновників знизити коефіцієнт оцінки стажу з 1,35 до 1% призведе у скорочення всіх майбутніх виплат. Експерт вважає, що навіть зростання заробітних плат і скорочення тіньового ринку праці не зможе врятувати ситуацію. Галина Третьякова впевнена: більшість українців відчують сумні нововведення вже в 2019 році. У 2018 році в рамках «перехідного періоду» чиновники тимчасово залишили у формулі більш вигідні умови. Так фінансисти рахують середню зарплату за два, а не три минулі роки.

Але вже скоро громадяни, який вийшли на пенсію, отримуватимуть на 26% менше, ніж їм би виплачували при аналогічних умовах, але керувалися б формулою за 2017 рік. Сучасні пенсіонери, виходить, втрачають чверть своїх грошей.