В Україні вже в 2020-му році очікується черговий перерахунок соціальних стандартів – підвищать мінімальну зарплату.

В Україні щорічно середні зарплати збільшуються приблизно на 20%. Зростання залежить від багатьох чинників: конкуренції на ринку, інфляції, зростання економіки, доходів підприємств. І якщо зараз українці заробляють близько 10,7 тис. Грн, то в липні 2020 го ця цифра може збільшитися до 12,8 тис.

В середньому ж заробітна плата в 2020-му буде на рівні 12,5 тис. Грн, прогнозують в Кабміні. На розмір виплат може вплинути і обіцяне підвищення мінімалки. Так, як видно на графіку, щорічно заробітні плати різко збільшуються в грудні. Головна причина – річні виплати, премії, надбавки до нового року. А вже в січні доходи різко падають.

Щоб згладити це падіння і в майбутньому підштовхнути збільшення всіх доходів, необхідно більш істотно підвищувати мінімальну заробітну плату. Зараз вона становить 4723 грн. У 2020-му, як заявляв прем’єр ще місяць тому, вона буде на рівні 5,5 тис. Грн.

Правда, слідом прозвучала заява віце-прем’єра Павла Розенка. Він спрогнозував мінімалку в розмірі 6,5 тис. Грн. І хоча діючому складу уряду залишилося опрацювати лише близько місяця, в тому числі від нього залежить, на які цифри спиратиметься наступний склад уряду. Так, як заявила міністр фінансів Оксана Маркарова, проект бюджету-2020 вже практично готовий, а саме в цьому документі будуть відображені соціальні стандарти на наступний рік.

І якщо виявиться, що в бюджеті розраховують на зарплату менше 6,5 тис. Грн, значить Павло Розенко назвав більш оптимістичний варіант в надії на подальші правки в головному фінансовому документі країни.

Експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна вважає, що зарплати повинні бути значно вище. Так, щоб утримати працівників від трудової міграції, платити потрібно близько 800 євро (23 тис. Грн). Вона привела в приклад зарплати, зазначені на одному з популярних українських сайтів по працевлаштуванню: “Середня зарплата в графі” інші країни “становить 42 тис. Грн, середня зарплата по найбагатшому місту Києву – 15 тис. Грн”.

“Якщо ми хочемо, щоб українці залишалися на наших робочих місцях, українська зарплата повинна становити 65-75% від сусідів. У Польщі це 800 євро, в Чехії 800 євро мінімалка, а на кваліфіковану працю 1,5 тис. Євро. Про Німеччину вже не говоримо. Наші 600 доларів виглядають скромно “, – констатувала Пашкіна.