В Україні мають намір втричі збільшити медикам розмір надбавки за особливі умови праці.
Наголошується, що українські лікарі та медсестри, які працюють у будинках престарілих і схожих по суті установах, зможуть розраховувати на підвищення зарплат. Сьогодні, 22 травня, на черговому засіданні уряду чиновники повинні прийняти зміни в існуючий порядок нарахування медикам надбавок за особливі умови праці. Новий документ передбачає збільшення надбавки до 50%.

Проект урядової постанови передбачає лише право керівника медзакладу встановити доплату у зазначених межах.

Нове правило поширюється на «професіоналів, фахівців з вищою медичною освітою зі ступенем магістра, бакалавра, молодшого бакалавра (лікарів, фахівців з базовою та неповною вищою медосвітою), а також молодших медсестер по догляду за хворими, які працюють у будинках-інтернатах для людей похилого віку та людей з інвалідністю, геріатричних пансіонатів, психоневрологічних інтернатах і т. д.

Також в 2019 році є всі можливості досягти середньої заробітної плати у 12 тисяч гривень.

Нагадаємо, що з 1 квітня 2019 року стартувала нова соціальна програма підтримки багатодітних сімей. Програма підтримки багатодітних сімей передбачає виплату щомісячної допомоги на дітей. Кожна сім’я, де є діти до шести років, отримають 1700 гривень на кожну дитину в сім’ї. Якщо при цьому в сім’ї є новонароджений, на якого батьки отримують 950 гривень на місяць додатково, ця обставина ніяк не вплине на виплати. Тоді батьки будуть отримувати 1700 гривень і 950 гривень зверху.