Згідно з прогнозом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, курс долара США до кінця 2020 року по відношенню до гривні не перевищить позначку в 29 грн / дол.

Про це чиновник розповів в інтерв’ю порталу Укрінформ. Цими словами Шмигаль прокоментував те, що в бюджеті закладено курс в 29,5 грн за долар.

За словами прем’єра, бюджет країни переглядали навесні нинішнього року – коли були гірші прогнози щодо курсу долара. Але вони не виправдалися.

“Бюджет переглядався в квітні-травні, коли очікувався гірший вплив світової економічної та фінансової кризи на Україну. Тоді ми перестрахувалися, заклали великі курсові та інфляційні показники. На сьогодні, як бачимо, ситуація розвивається за помірно стабільним сценарієм, – підсумував він.

Шмигаль вважає – курс буде в межах 27-28 грн за долар, і межі 29 гривень до кінця нинішнього року навряд чи перевищить.

Нагадаємо, раніше фінансовий аналітик Єгор Комов дав прогноз з приводу того, що буде з курсом долара у вересні 2020 року.

За його прогнозом, у вересні курс долара може вирости до 27,8-28 грн / дол.

“Традиційно восени спостерігаємо плавну девальвацію гривні. Ми бачимо, що курс близько 30 гривень на кінець року це один з маркерів, виходячи з якого президент оцінює ефективність роботи Національного банку. Думаю, що девальвація буде”, – вважає Комов.