В енергосистемі склалася загрозлива ситуація із забезпеченням балансу виробництва та споживання електроенергії, оскільки за останні два тижні в країні зафіксовано рекордні показники температури повітря, при цьому пік споживання потужності склав 17 935 МВт.

Про це повідомляє прес-служба Укренерго.

У поточних умовах енергосистема працює з відсутніми нормативними резервами потужності на енергоблоках ТЕС генеруючих компаній, говориться в повідомленні.

Поки поза резервом через відсутність вугілля знаходяться 3 блоку ДТЕК і 4 – Центренерго сумарною встановленою потужністю 2 857 МВт. Ситуація ускладнюється висновком в аварійний ремонт 6 блоків Центренерго, 1 – Донбасенерго та 1 – ДТЕК Енерго на 2 320 МВт.

Також повідомляється, що за 10 днів спеки запаси вугілля на складах ТЕС скоротилися майже на 10%.

При подальшому підвищенні температури, збереженні тенденції виведення блоків ТЕС в аварійний ремонт і відсутність палива на теплових станціях в енергосистемі складеться надзвичайна ситуація, коли не залишиться інструментів для забезпечення покриття максимальних навантажень в енергосистемі, – попереджають в Укренерго.

У таких випадках Укренерго може застосовувати графіки аварійного відключення для забезпечення цілісності енергосистеми.

Вирішити питання може висновок з ремонтів Трипільської, Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» і Слов'янської ТЕС «Донбасенерго» або ж включення в роботу газомазутних блоків ТЕС.

Крім цього, для подальшої роботи енергосистеми необхідно забезпечити стабільність поставок вугілля, зокрема на Криворізьку і Луганську ТЕС «ДТЕК Енерго».

З цього приводу Укренерго вже звернулося до РНБОУ з відповідним листом, – наголошується в повідомленні.