Методику розрахунку тарифів змінив регулятор

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), змінила методику розрахунку тарифу на послуги з розподілу природного газу. Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні 7 жовтня.

“Підхід, який можна застосовувати при розрахунку тарифів на транспортування природного газу для оператора ГТС, щодо обліку замовленої потужності, застосований і до послуг розподілу”, – заявила глава комісії Оксана Кривенко.

За її словами, при розрахунку вартості послуг з розподілу газу можна враховувати як замовлений споживачем обсяг розподілу на розрахунковий рік, так і об’єм розподілу в попередньому році.

“Для споживача буде передбачено дві можливості: або замовлення потужності, або застосування за замовчуванням (в разі якщо споживач попередньо не замовив необхідний йому обсяг розподілу. – Ред.) обсягу розподілу за минулий рік”, – сказала Кривенко.

Глава НКРЕКП зазначила, що споживач, який замовляє потужність, буде мати можливість раз на рік скорегувати її на підставі фактичних даних.

Регулятор на засіданні також схвалив до громадського обговорення проект підвищення тарифів на послуги операторів газорозподільних станцій. Їх максимальне зростання передбачене на послуги “Газпостачсервісу”: в разі затвердження комісією документа, тариф компанії з 1 листопада збільшиться в 3,8 рази – до 2,590 тис. грн за 1000 куб. м (без податку на додану вартість). Мінімальне підвищення заплановано для “Тернопільміськгаз” – на 15,2%, до 410 тис. грн за 1000 куб.м.

За даними “Нафтогазу”, ціна на газ для населення з квітня по вересень 2019 року скоротилася на 28%: з 7483 грн до 5392 грн за 1000 куб. м (з ПДВ, але без тарифів на послуги з транспортування та розподілу).