В Україні з нинішнього опалювального сезону трохи змінилися правила нарахування субсидії для незахищених верств населення. Про це розповів експерт Галина Остапенко

За її словами, в минулому опалювальному сезоні було, що якщо площа квартири була більше 120 кв. м, а вдома – понад 200 кв. м, то допомога держава не надавала.

 «Тепер« площа житла »замінена на« опалювальну площу ». Також якщо домогосподарство більше 120 кв. м, але розділені особові рахунки – субсидію призначають, але за умови, що площа кожної частини не перевищує 120 кв.м. », – повідомила вона.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Також вона уточнила, що особові рахунки українці повинні були розділити до 1 травня цього року.

«Зазначу, розділити особові рахунки члени однієї сім'ї (чоловік з дружиною) не можуть. Якщо в квартирі, наприклад, проживають чоловік, дружина, їх дорослий син зі своєю сім'єю, то в такому випадку особові рахунки розділити можна », – додала Остапенко.

Раніше стало відомо, що до початку опалювального сезону Кабмін пом'якшив умови для отримання субсидій на оплату комунальних послуг. Нові правила нарахування субсидій роз'яснив міністр соцполітики Андрій Рева.

Також процес монетизації субсидій в Україні планується з січня наступного року. Він буде проходити в три етапи. Всім бажаючим отримувати допомогу держави доведеться відкривати рахунок в Ощадбанку. Кошти будуть відправлятися на персональні рахунки людей, а вже звідти – на підприємства, що займаються постачанням комунальних послуг.

Крім того, субсидії можуть втратити до 10% українців. Субсидії не надаватимуть тим, хто має будинок площею понад 200 квадратних метрів або квартиру – понад 120 квадратів.