НБУ спрогнозував динаміку цін на газ для населення в 2019-2021 роках.

Завдяки здешевленню газу на оптовому ринку в ЄС, очікується, що тарифи на газ для населення будуть адаптовані. Планується досягти імпортного паритету вже в поточному році. Такий прогноз розмістили в інфляційному звіті Національного банку України. Центробанк очікує введення ринкових цін уже в поточному 2019 році.

У звіті наголошується, що це дасть прекрасну можливість для України впровадити механізми ринкового ціноутворення на газ для населення. І станеться це вже в короткостроковій перспективі.

«Внутрішні тарифи на газ для населення досягнуть імпортного паритету вже в 2019 році і в подальшому будуть визначатися насамперед динамікою світових цін і обмінним курсом гривні», – йдеться в документі.

Нацбанк також переглянув прогноз підвищення адміністративно регульованих цін в 2020-2021 роках до 9,9% і 9,7% відповідно (з 11,1% і 10,3% в попередньому прогнозі). У зв'язку з низьким світовими цінами на газ в гривневому еквіваленті. Їх планують визначати внутрішні тарифи на газ для населення і повністю залежні від них централізоване опалення та гаряче водопостачання.

Судячи з прогнозів НБУ, в поточному році адміністративні ціни виростуть приблизно на 13,9%.