Інфраструктура України перебувала в настільки поганому стані, що за неї бувало соромно. Тому національна програма “Велике будівництво”, ремонт та створення нових доріг повинні тривати.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The New York Times.

“Інфраструктури, я вважаю, в країні не було. Точніше, вона була, але за неї було дуже соромно, доріг в Україні не було. Коли ми говоримо про наступний крок, я буду говорити про інвестиції, про концесії і так далі. А щоб когось запрошувати, треба розуміти, що людина повинна якось до тебе долетіти і доїхати “, – пояснив він.

Зеленський в інтерв’ю порівнює інфраструктуру з вітриною і відкидає звинувачення на кшталт “чому під час пандемії приділяють багато часу інфраструктурі”.

“Зараз люди побачили, що наші швидкі почали добиратися до хворих швидко. Наші МНС (пожежні машини) почали доїжджати швидше”, – прокоментував президент.

Він зазначив, що під час масових пожеж в Луганській області влітку цього року особливо яскраво проявилася необхідність хороших доріг. Раніше бували випадки, коли в такі місця було майже неможливо дістатися.

“А тепер не за добу можна доїхати, з’явилася можливість добиратися за хвилини. Коли гасили пожежі, ми зберегли величезну кількість життів. Зараз ми бачимо, що інфраструктура важлива”, – зазначив Зеленський.

За словами президента, в 2020 році в Україні було зроблено 4 000 км доріг. Це перевищує загальну кількість кілометрів доріг, зданих за попередні 10 років.

“За рік зробили в 10 разів більше, ніж за десять років в сумі. Це, я вважаю, правильний крок. Скажу чесно, я цим дуже пишаюся, вважаю, що тут все ми спрацювали. Не можна зупинятися. У нас дійсно є шанс за чотири -п’ять років побудувати в Україні всі інфраструктурні вузли “, – додав Зеленський.