В Україні уряд у питанні монетизації субсидій не запроваджуватиме жодних додаткових критеріїв і не буде обмежувати право людей на отримання виплат.

"Ніяких рішень уряду щодо скорочення кількості субсидіантів немає", – заявив віце-прем'єр Павло Розенко, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, монетизація – це завершальний етап реформування системи субсидій, який розпочався 4 роки тому. Віце-прем'єр нагадав, що процес монетизації починається з 1 березня.

Віце-прем'єр також поінформував, що кожен субсидіант повинен отримати письмове повідомлення про те, яким чином він буде отримувати кошти.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Управління соцзахисту повинні письмово повідомити всім субсидіантам про те, яким чином вони будуть отримувати монетизувану субсидію. Це зобов'язання органів місцевої влади – повідомити кожного субсидіанта", – повідомив Розенко.

За його даними, 70% тих, хто отримує субсидії, – це пенсіонери, вони отримають свої субсидії разом з пенсійними виплатами на картку "Ощадбанку" або через "Укрпошту".

"Нікому не треба нікуди бігати і оформляти якісь нові документи", – резюмував Розенко.

Як повідомляли, до кінця 2019 року в Україні повністю завершать монетизацію пільг і субсидій. Планується, що процес відбуватиметься у три етапи.

Кошти нараховуватимуть на спеціальний рахунок у державному банку, і саме з нього першочергово будуть сплачуватися комунальні послуги. Заощаджені гроші можна буде перенести на наступний період.