Українцям, які їздять на машинах без української реєстрації, загрожують мільйонні штрафи. Так, покарання за ухил від митних зборів — 300% несплаченої суми. При цьому більшість автолюбителів порушують закон, бо не отримують дозвіл на використання машини в режимі тимчасового ввезення від контрольного органу.

Правоохоронні органи, зазначає юрист Олександр Плахотник, використовуючи чинні норми і статті закону мають право карати порушників Митного кодексу. А людина, що ухилилася від сплати податків, фактично порушила закон.

Такого висновку доходять і судді, які розглядають справи щодо "єврономерів". Наприклад, Київський апеляційний адміністративний суд (справа № 751/5277/16-а) визнав, що штраф у 1,4 млн грн за ввезення AUDI A6 без розмитнення законний.

Коли можна керувати авто на єврономерах:

  • отримали доручення;
  • отримали дозвіл від контрольного органу на використання режиму тимчасового ввезення;
  • протягом двох місяців зареєстрували у Сервісному центрі МВС.

Як зараз можуть покарати за порушення термінів та правил:

  • порушення термінів (затримали на період менше доби) — 170 грн штрафу;
  • затримали до 10 днів — 3400 грн штрафу;
  • затримали більш ніж на 10 днів — 8500 грн штрафу;
  • намагалися ухилитися від митних платежів — штраф у 300% несплаченої суми.

Згідно зі ст. 109 МК, українець, який купив авто з іноземною реєстрацією, має не тільки отримати довіреність на право керування авто, а й отримати дозвіл від контрольного органу на передачу у право використання режиму тимчасового ввезення іншій особі. Тобто недостатньо отримати право користуватися машиною, треба, щоб контрольний орган також надав право використовувати режим тимчасового ввезення.

Саме цю умову, зазначає Плахотник, найчастіше й ігнорують продавці машин на єврономерах. Фактично більшість власників таких авто — під загрозою великих штрафів.