Опалювальний сезон в Україні ось-ось повинен початися, а до сих пір так і невідомо, наскільки подорожчає газ для населення

Все через те, що уряд України все ніяк не може домовитися про виділення чергового траншу Міжнародного валютного фонду. І одна з головних умов надання кредиту – підвищення тарифів на газ для населення до рівня вартості імпортного блакитного палива.

Кабмін же відмовляється коментувати переговорний процес, а доля опалювального сезону практично зависла в повітрі.

Переговори, які планують завершити до кінця жовтня, помітно активізувалися останнім часом.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Україна наполягає на поступовому підвищенні тарифів на газ – зараз пропонується збільшити вартість газу для населення на 23%. Але це тільки початок. Після другого підвищення тариф становитиме 80% імпортного паритету, тобто вартості газу для промисловості. Його планується провести з 1 травня 2019 року.

 

Остаточно вартість газу для населення і промисловості повинні зрівняти станом на 1 січня 2020 року.

Відзначимо, що зараз українці отримують газ за зниженою ціною. Поточна постанова діє до 18 жовтня 2018 року. Вже з 19 жовтня ціна газу повинна стати єдиною і ринкової для всіх споживачів. Тому уряд в найближчі дні має або продовжити цю постанову, або затвердити нову – з уже більш високим тарифом для населення.

До того ж, якщо до початку опалювального сезону газовий тариф піднімуть на 23%, то уряду потрібно буде терміново вносити корективи в проект державного бюджету на 2019 рік.

Адже підвищення ціни на газ призведе до того, що зростуть витрати на надання субсидій малозабезпеченим громадянам. А слідом за газом подорожчають й інші житлово-комунальні послуги, і в першу чергу опалення.

До того ж, Міністерство енергетики та вугільної промисловості розробило і подало на розгляд Кабміну проект постанови про підвищення норм споживання газу для домогосподарств, не оснащених лічильниками. Це також призведе тільки до зростання тарифів за газ.

Якщо документ ухвалять, то споживачеві, який не встановив лічильник газу, доведеться платити 9,5 грн за кубометр влітку і 14,4 грн – взимку. А згідно з діючими правилами – 5,4 грн цілий рік.