Цієї зими майже половина сімей в Україні отримають субсидії, але в наступному році бюджетні витрати на соціальну допомогу будуть істотно знижені

Згідно з проектом бюджету, в наступному році держава планує витратити майже 55 млрд на субсидії. При цьому в країні підвищать ціну на газ для простих споживачів, що спричинить зростання тарифів на опалення і гарячу воду. Але уряд продовжує запевняти, що одне іншому не суперечить.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

По-перше, в 2019 році точно почне працювати монетизація субсидій, в результаті яких українці отримають на руки “живі гроші”. По-друге, в березні планують підвищити пенсії, а значить зростуть доходи тих, хто потребує сьогодні в субсидіях. Але в якому обсязі не були б субсидії, вони все одно менше від показників, які внесені до проекту бюджету.

В якості підготовки до монетизації в Україні були перевірені субсідіанти, а уряд суттєво змінив правила надання допомоги. Після чого в країні істотно зменшилася кількість людей, які отримують соцдопомогу, і самі обсяги субсидій.

На кінець минулого опалювального сезону 6,747 млн ​​домогосподарств отримували субсидії (45% в середньому по країні), то в серпні їх залишилося лише 2,5 млн. За поточний рік за субсидіями звернулися 4,244 млн сімей, але позитивну відповідь отримали 2,947 млн.

Незважаючи на соцдопомогу, в країні існує багатомільярдна заборгованість по комунальним послугам. На кінець серпня загальна сума склала 38,5 мільярда гривень, а її більша частина припадає на газ – 16,7 млрд.

Отже, напрошується висновок, що субсидії будуть скорочені, а сума заборгованості через підвищення тарифів буде тільки рости.