Від сьогодні, 27 вересня, вступає в дію Закон України "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів". Про це свідчать дані офіційного сайту Верховної Ради України.

Закон було прийнято ще 21 грудня 2017 року та опубліковано у таких виданнях: "Голос України", "Урядовий кур'єр", "Офіційний вісник України" та "Відомості Верховної Ради України".

Законом передбачається надання повноважень патрульній поліції евакуйовувати автомобілі, які перешкоджають руху транспорту. У законі зазначено, що евакуація може бути здійснена у випадку, якщо авто розташоване:


 • на проїжджій частині в 2 і більше рядів;

 • на залізничних переїздах;

 • на трамвайних коліях;

 • на естакаді;

 • на мосту;

 • шляхопроводі або під ним;

 • в тунелі;

 • на пішохідному переході або ближче 10 м від нього з обох боків;

 • на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу;

 • ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів;

 • ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання,
 • ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

У документі також зазначено, що ситуація та обставини, які є підставою для затримання автомобіля повинні бути зафіксовані, тобто зняті на камеру або відфотографовані та занесені до спеціального протоколу. Інформація про евакуацію повинна відразу ж передаватися на мобільний номер і електронну пошту власника автомобіля.

У законі зазначено, що порушення правил паркування транспортних засобів, в тому числі несплата вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування, тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості 1 години послуги з користування паркування.

Паркування на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг, тягне за собою накладення штрафу в 30-кратному розмірі від вартості 1 години послуги з користування парковкою.

Постанова про адміністративне стягнення за порушення правил паркування може виноситися без участі порушника.

Інспекторам з паркування забороняється приймати готівкові кошти в якості плати за послуги паркування.

Повернення транспортного засобу відбувається після оплати вартості послуг з транспортування і зберігання автомобіля.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

На сторінці спільноти "Дорожній Лікбез" у Facebook детально вказана інформація щодо суми за евакуацію автомобіля.

"Вартість послуг транспортування автомобіля до 2-х тонн – 600 гривень, від 2-х до 3-х тонн – 700 гривень, від 3-х тонн – 850 гривень. Вартість зберігання автомобіля з 1-ї по 7-му добу – 120 гривень. за добу та 20 гривень за кожну наступну добу. Вартість без ПДВ", – йдеться у повідомленні.

Таким чином мінімальна сума вартості послуг з евакуації складе 864 гривні з ПДВ без урахування суми накладеного штрафу за порушення ПДР.