В Україні в 2019-му мали ввести другий рівень системи: ввести другу пенсію і зобов'язати працюючих молодше 35 років платити додаткові внески. Однак уряд не встигає розробити необхідні пропозиції і законопроект.

Накопичувальний рівень (другий) – шкатулка, в якій будуть зберігатися гроші, чекаючи старості своїх вкладників. Причому, щоб заощадження не з'їла інфляція, їх будуть інвестувати в цінні папери, депозити, фондовий ринок, нерухомість і т.д. З одного боку, це дасть ресурс українській економіці, а з іншого – забезпечить українців безбідною старістю.

До запуску другого рівня підключилася Нацкомісія з цінних паперів, група народних депутатів, профільні експерти, уряд, учасники ринку пенсійного страхування. Пропозиції напрацювали, але, робота фактично зупинилась. Ще влітку Кабмін повинен був внести розроблені пропозиції, а не зробив цього. А, судячи з проекту бюджету, напередодні виборів владу більше цікавлять діючі пенсіонери, а не економічно активна частина населення. Дефіцит бюджету Пенсійного фонду збільшили на 15,5 млрд грн – із 141 до 166,5 млрд грн.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Закон передбачає, що з 1 січня 2019 року реформа повинна запрацювати. Більше того, це була умова прийняття реформи 2017 року, яка була прийнята в жовтні. Це означає, що нам сказали неправду. І ті, хто говорив, що вони виконають це зобов'язання, вони нас, м'яко кажучи, обдурили", – впевнена експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова.

Вартро нагадати, що, згідно з проектом бюджету, кожен українець своїми податками віддасть на фінансування дефіциту Пенсійного фонду майже 4 тис.грн.