Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що через підвищення рівня мінімальної зарплати кількість людей, які будуть отримувати субсидію, в наступному році скоротиться.

Про це він розповів в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Державний бюджет України на 2021 рік уже готовий і депутати Верзовной Ради обіцяють його прийняти до 1 грудня. Кабмін приготував чимало сюрпризів українцям в цьому документі, в числі яких значне підвищення мінімальної зарплати.

Вже в липні наступного року українцям обіцяють підняти мінімалку до 6,5 тисяч гривень, а це значить, що крім зарплати виростуть в Україні пенсії та інші соціальні виплати — допомога по безробіттю, допомога на дітей і аліменти.

“Якщо порівнювати цифри субсидій цього року і наступного – то вони однакові. В цьому році скориговані цифри на субсидії – 37 млрд, в наступному – 36,6 млрд. Але є нюанс – ми суттєво збільшуємо мінімальну зарплату та інші соціальні показники, визначені категорії громадян зможуть самі оплачувати і не будуть субсідіантами “, – сказав він.

Марченко також уточнив, що є інші категорії одержувачів державної допомоги, які потребують субсидії – вони будуть отримувати її в повній мірі.

Важливо відзначити, що з 1 вересня українські влада підвищила зарплати і медикам. Всім лікарям незалежно від посади оклади збільшили на 75%, середньому медичному персоналу — в розмірі 50% мінімальної зарплати (в грошовому еквіваленті це приблизно 2 360 гривень), молодшим медичним сестрам — в розмірі 25% (орієнтовно 1 180 гривень). На це було виділено додаткових 8 млрд гривень в бюджеті країни.

Нагадаємо, згідно з проектом бюджету на 2021 рік, уряд має намір істотно збільшити витрати на утримання силових відомств, Офісу генпрокурора, апарату Верховної Ради.