Радник президента з податкових питань і без п’яти хвилин депутат від “Слуги народу” Данило Гетьманцев, розповів про вже готовий законопроект по амністії капіталів і нульовій декларації.

Саме його обіцяв під час своєї передвиборної компанії втілити Володимир Зеленський, пропонуючи українцям “почати все з чистого аркуша” – заплатити за нажите і спати спокійно.

“Проект готовий, але коли саме він буде внесений до парламенту – це політичне рішення. Думаю, він отримає статус закону і почне працювати в наступному році”, – каже Гетьманцев.

Наступний крок – так званий “сімейний податок”, який планують ввести через 1-2 роки після амністії капіталів.

“Мова йде про посімейне декларування, в якому буде враховуватися дохід всіх членів сім’ї і визначатися неоподатковуваний мінімум”, – розповів Гетьманцев.

За його словами, ніякого полювання на громадян, які не захочуть “легалізуватися” не буде, як і тотального контролю доходів і витрат українців.

Податкова амністія, яку готує команда Зе – це легалізація грошей і майна, які придбали українці за час незалежності країни, тобто, за останні 28 років. Але щодо яких можуть бути питання – скажімо, незрозумілі джерела отримання грошей або не сплачені податки тощо

Як розповів Данило Гетьманцев, легалізація грошей буде виглядати наступним чином: громадяни заявляють про наявність певної суми та вносять її на банківський рахунок із сплатою до бюджету податку. Орієнтовний розмір останнього складе 5-9% від суми.

Також, за його словами, незрозуміло навіщо громадянам брати участь в добровільній легалізації і платити державі.

“Підставою може стати, скажімо, ринок землі. Коли з’являться потенційні покупці ділянок, яким потрібно буде підтвердити законність коштів”, – говорить він.

Не виключено, що до процесу залучать і банки. Вже зараз вони активно моніторять гроші своїх клієнтів. Зокрема, є випадки, коли банки відмовлялися приймати оплату навчання в закордонному вузі, за нібито “непідтверджених джерел отримання грошей”.