Перевірка може обернутися катастрофою для багатьох українців, які зараз отримують субсидію

Кабінет міністрів планує відібрати цей привілей у людей, які отримують її незаконно.

Нещодавно з’явилася постанова уряду. У ньому написано, що порушників спочатку запропонують добровільно повернути субсидію, передбачену законом. В іншому випадку, Кабмін буде повертати гроші в бюджет через суд.

Дуже непросто змусити громадян попрощатися з субсидією навіть через суд. Адже виконавча служба зараз працює слабо. Про це свідчить відсоток виконаних рішень суду. Як пише ЗМІ, швидше за все у одержувачів незаконних субсидій віднімуть частину зарплати. Втім, пристави можуть спробувати забрати майно, продати його через аукціон і таким чином покрити субсидії.

Є й інший варіант повернення бюджетних грошей. Він стосується субсидій, які видавали споживачам безготівковим способом. Українці можуть попрощатися з матеріальною допомогою, яку не встигли витратити за сезон.

“Після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії, яка надавалася не в грошовій формі, повертається керуючим, об’єднанням, виконавцем комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку”, – пояснює постанову Кабміну.

Варто нагадати, що субсидію в Україні не мають права отримувати особи, які мають: будинок площею від 200 квадратних метрів або квартиру від 120 квадратних метрів;
машину віком до 5 років; покупку на суму від 50 тисяч гривень. Те ж стосується споживачів, які останнім часом не платили ЄСВ і не перебували на обліку в Центрі зайнятості.

Трохи раніше Кабінет міністрів прийняв ще одне важливе рішення. Чінонікі дозволили отримувати субсидії не тільки через Ощадбанк, а й через інші банки. Очікується, що мова йде про компанії, яким Міністерство фінансів вже дозволило виплачувати пенсії для українців. До цього переліку входять 38 організацій.