Міністерство соціальної політики України розробило проект постанови про монетизацію субсидій. Українцям доведеться відкрити нові рахунк в банки, куди нараховуватимуть кошти, а гроші списуватимуть для наданння знижки на оплату комуналки.

Про це розповів глава директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

"Ми не змінюємо процедуру призначення субсидій. Одержувачу треба подати заяву в орган соцзахисту населення і дати дозвіл на обробку персональних даних банком. Потім відбувається електронний обмін інформацією між органом соціального захисту, Мінсоцполітики, банком і підприємством, яке надає послугу", – зазначив Музиченко.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

У Мінсоцполітики зазначили, що на кожного одержувача субсидій буде відкритий рахунок в банку, імовірно в "Ощадбанку", куди зараховуватимуться кошти. За словами Музиченка, з цього рахунку гроші будуть списуватися для надання субсидій.

Якщо споживач економив та витратив менше, ніж йому призначили, різницю отримають на той же рахунок, а їх далі можна буде використати на будь-які інші цілі.

Все, що потрібно зробити отримувачам субсидій, це відвідати відділення банку і написати заяву, пояснюють в міністерстві.

"Споживач зможе користуватися цими грошима на власний розсуд. Але це можливо тільки при відсутності заборгованості за сплату комунальних послуг", – повідомив Музиченко.

Додамо, повну монетизацію субсидій реалізують у три етапи. Перший розпочнеться уже з Ннового року.