В Україні з 22 до 24% збільшать єдиний соцвнесок (ЄСВ) і з 18 до 20% податок на доходи фізосіб (ПДФО). Зібрані гроші будуть відкладати на спеціальному рахунку, з якого при досягненні пенсійного віку можна буде отримувати другу пенсію.

Про це виданню Ліга розповіла глава комітету з питань соцполітики і захисту прав ветеранів Галина Третьякова. Нардеп зазначила, що це було одне з компромісних рішень, досягнутих разом з Міністерством соціальної політики. Також, за її словами, Комітет Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів вже отримав від Мінсоцполітики оновлений текст відповідного законопроєкту (2683-д).

Перед формуванням остаточного тексту законопроєкту, профільний комітет чекає ув’язнення Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, а також Національного банку.

Третьякова додала, що поки відомо, що система буде працювати через центральний адміністратор – спеціально створений державний орган, який буде адмініструвати накопичувальні рахунки українців. Нардеп повідомила, що до 15 січня очікує від глави НКЦБФР Тимура Хромаєва змінений текст, який регулює діяльність центрального адміністратора.

“У нас є домовленість з головою НБУ Кирилом Шевченком, що до другого рівня накопичувальних пенсій допустять банки і банківські депозити і, ймовірно, страхові компанії”, – розповіла Третьякова.

Вона передбачає, що до кінця лютого законопроєкт, який регулює накопичувальні пенсії, буде доопрацьований і внесений до порядку денного Верховної Ради до голосування в першому читанні. “До закінчення п’ятої сесії законопроєкт ухвалять в цілому. Шанси є”, – сказала Третьякова.

Додамо, підвищення пенсій у березні має становити близько 11%. Наприклад, за пенсії 3,5 тис. грн розмір надбавки може бути майже 385 грн. Під час перенесення рішення з березня, наприклад, на грудень українці втратять 3,4 тис. грн.