Кабінет міністрів виділив додаткові кошти на виплату матеріальної допомоги в розмірі 8 тисяч гривень фізичним особам підприємцям.

Зокрема, зі спеціального фонду держбюджету на ці цілі спрямують 201 млн гривень. Про це свідчить постанова, опублікована на “Урядовому порталі”.

“Кошти, отримані до спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених пунктом 9 статті 12 Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, спрямовуються у 2021 році в розмірі 201 008 тис. гривень Міністерству соціальної політики для завершення надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів, передбаченої статтею 2 Закону України “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, шляхом встановлення за спеціальним фондом державного бюджету обсягу видатків споживання за новою бюджетною програмою Міністерства соціальної політики за рахунок залишку коштів спеціального фонду, який обліковується за Міністерством станом на 1 січня 2021 року”.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський анонсував введення податкових канікул для фізосіб-підприємців на час карантину і одноразову виплату в розмірі 8 тисяч гривень. Це може привести до втрат бюджету в розмірі до 26,8 млрд грн (за умови тримісячних канікул і повного закриття ФОП), прискореного зростання цін і подорожчання долара.

Математика ідеї Зеленського, пише видання Обозреватель:

  • Тільки за три місяці податкових канікул бюджет може втратити 6,2 млрд грн. Якщо ж податкові канікули затягнуться на півроку, “дірка” складе вже 12,4 млрд! (Для розрахунків використані дані ДПС за минулий рік).
  • Якщо кожному фізособі-підприємцю виплатять по 8 тисяч гривень, з бюджету доведеться витратити 14,4 млрд грн! Так, в Україні близько 1,8 млн фізосіб-підприємців, які платять близько 25 млрд грн податків на рік, говориться в даних Opendatabot. За підрахунками Офісу президента, за час карантину закриється частина ФОП, а розмір компенсації складе близько 10 млрд.