Проектом Постанови ВР № 10155 пропонується встановити мораторій на монетизацію субсидій до проведення повного аналізу наслідків її запровадження для отримувачів та економіки країни.

Згідно з поясненням ініціатора проекту, прискорення монетизації субсидій населенню без належного аудиту наслідків її запровадження може призвести до неплатежів громадян, вимкнення опалення у будинках та судової тяганини.

Крім того, монетизація у виборчий період може мати ознаки підкупу виборців з використанням коштів держбюджету.

При цьому ціна газу для населення, яку покриватиме монетизація, залишається необґрунтовано високою та потребує негайного зниження.

На виконання цієї Постанови Кабмін має створити міжвідомчу комісію для проведення аудиту ризиків та наслідків монетизації субсидій, із залученням Рахункової палати, Держаудитслужби, Мінекономрозвитку та міжнародних аудиторських компаній.

Також Постановою передбачається зобов'язати Уряд затвердити ціну на природний газ для населення з урахуванням концепції, що ціна газу власного видобутку для потреб населення складається виключно з ціни продажу газу суб'єктами ринку природного газу для ПАТ "НАК Нафтогаз України", тарифів на транспортування магістральними та розподільними трубопроводами та тарифу на постачання.

У структуру ціни на газ для населення хочуть заборонити включати дохід ("маржу") ПАТ "НАК "Нафтогаз України", збір у вигляді цільової надбавки, рентні платежі за видобуток газу та ПДВ. Норма рентабельності для суб'єктів ринку природного газу ціни продажу газу не зможе перевищувати 12 %.

У разі схвалення Парламентом Постанова набере чинності з дня її прийняття.