Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на позачерговому засіданні уряду заявив про те, що Кабмін вже найближчим часом прийме рішення про прямі виплати тим, хто користується електроопаленням.

Пише видання “Гордон”.

“Дуже багато питань щодо ситуації з електроопаленням. У нас тисячі людей на нього перейшли і у нас був, відповідно, пільговий тариф. Уряд розробив і найближчим часом прийме механізм, який передбачає прямі виплати людям, у яких встановлено таке електроопалення”, – пообіцяв глава Кабміну.

Шмигаль сказав, що це будуть прямі виплати без прив’язки до доходів.

“Це не субсидія в класичному розумінні, а компенсація за підвищення тарифу з 1 січня”, – уточнив він.

На думку глави уряду, питання тарифів, субсидій, платіжок та пільг – дуже чутливе.

“Ми намагаємося максимально прислухатися до людей. Всі ми хочемо, щоб тарифи були справедливими, ціни були ринковими і, бажано, якомога нижче. Але важливо, щоб не було монополізму і надприбутків для олігархів”, – підкреслив прем’єр.

Також, як повідомляє телеграм-канал “Шептун” з посиланням на свої джерела в Офісі президента, в даний час чиновники з ОП і Мінсоцполітики опрацьовують план разової індексації пенсій у 2021 році.

На даний момент є три варіанти індексації, які вимагають політичного рішення:

1) Пенсії проіндексують на 11% вже в березні. Однак це вимагає додати до бюджету ще 8 млрд грн;

2) Другий варіант передбачає двоетапну індексацію в березні на 5,5% і у вересні на 5,5%. Дана процедура вкладається в межі бюджету;

3) У третьому варіанті планується індексація також відразу на 11%, проте тільки в червні.