В Україні громадян з боргами з оплати комунальних послуг можуть почати штрафувати на 20-50% від суми заборгованості і перестати випускати в інші країни.

Про це зазначено в законопроекті №3613, який опублікований на сайті парламенту.

На сьогоднішній день встановлена ​​невелика пеня за борг по оплаті комуналки (3,5% в рік), але в разі прийняття проекту закону боржникам доведеться платити значно більше.

При відмові платити за комунальні послуги протягом року розмір штрафу становитиме 20%. Наприклад, при борг 10 тис. грн. доведеться заплатити 12 тис. грн.

Якщо людина не буде платити за комуналку два роки, його штраф складе 30%. У разі несплати протягом трьох і більше років штраф дорівнюватиме 50%.

Згідно із законом у боржників буде місяць для підписання договору реструктуризації боргу. Якщо вони не зроблять цього, виконавець комунальних послуг повинен звернутися в суд і через нього стягнути заборговані кошти.

Боржникам по оплаті комуналки, як і тим, хто не платить аліменти, заборонять виїзд за межі України. Після підписання договору реструктуризації боргу вони матимуть можливість отримувати субсидії, виїжджати за кордон і виплачувати заборгованість рівними частинами протягом 5 років.