Вже з цього опалювального сезону, правила нарахування субсидій планується знову змінити. Про це повідомив директор директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.
 
«На сьогоднішній день нами підготовлено проект змін в систему субсидій, які будуть впроваджені вже з цього опалювального сезону. Вони регулюють найбільш проблемні питання, які виникають у громадян», – зазначив він.

Причиною даний змін, стверджує Музиченко, є «пережиток» 90-х років.

«Громадяни, з метою економії власних коштів, будували будинки, де все було під одним дахом: сарай, гараж, житлова площа. Ці приміщення мають досить велику площу, але при цьому реально використовується для житла лише певний відсоток площі. Одна з пропозицій – надавати субсидію на опалювальну площу, а не на всю», – підкреслив він.

Більш того, за словами чиновника, в цьому році на субсидії уряд виділив 55 мільярдів гривень.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що українці отримали надто багато субсидій. За його словами, українцям помилково нарахували 5 млрд грн субсидій через завищення нормативів споживання газу.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Як заявив він під час години запитань до уряду, стільки «зайвих» субсидій нарахували за перше півріччя 2018 року .

«Коли ми приймаємо урядові рішення про нормативи споживання газу, ми виходимо з фактів: в 2016 році було списано 15 млрд грн за рахунок завищених нормативів, у 2017 році — 7 млрд грн, в 2018 році на 1 липня було зайво нарахованих субсидій 5 млрд грн», — поінформував міністр.

Рева зазначив, що зменшення норм споживання газу допоможе значно заощадити ресурси.
 
Як відомо, Кабмін вніс зміни до програми надання субсидій. Мета нововведень – запобігання випадків зловживань і призначення державної допомоги людям, які приховують свої доходи.